2020 September 19   ,   ٢ صفر ١٤٤٢   ,    شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹     
کرونا در اروپا؛ افق مبهم اقتصاد قاره سبز اقتصاد اروپا که از ابتدای شیوع کرونا رکود بی‌سابقه‌ای را تجربه کرده و به نسبت سال‌های گذشته کوچکتر شده‌ است اگر چه با حمایت‌های دولت‌ها تا حدودی توانسته در جهت احیای خود پیش برود اما افق مبهمی پیش رو دارد ...
واشنگتن سازمان تجارت جهانی را به ناتوانی در برابر چین متهم کرد دولت آمریکا روز چهارشنبه پس از آنکه سازمان تجارت جهانی تصمیم واشنگتن را برای اعمال تعرفه‌ها و عوارض بازرگانی و گمرگی بر کالاهای چینی، غیرقانونی دانست، با حمله به این نهاد، آن را در برابر چین کاملا ناتوان ...
برآورد جدید بانک توسعه ‌آسیا: رشد اقتصاد آسیای در حال توسعه امسال پس از ۶ دهه منفی می شود بانک توسعه ‌آسیا در گزارش جدید خود برآورد کرد: اقتصاد کشورهای در حال توسعه آسیا در سال ۲۰۲۰ میلادی برای اولین بار در مدت نزدیک به ۶ دهه گذشته کوچک خواهد شد و این کشورها رشد منفی را تجربه می‌کنند.
تقاضای جهانی نفت در سال جاری روزانه ۹.۴۶ میلیون بشکه کم می‌شود اوپک اعلام کرد که تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۲۰ به دلیل پاندمی ویروس کرونا فراتر از انتظارات و پیش‌بینی‌های قبلی کاهش یافته و روند احیای آن در سال آینده نیز کُندتر از پیش‌بینی‌ها خواهد بود.
نگاه ثروتمندان آسیا به فرصت‌های اقتصادی پسا کرونا رئیس یکی از بزرگترین بانک‌های آسایی می‌گوید ثروتمندان قاره کهن با پیش بینی بهبود بازارهای مالی بعد از دوره کرونا دارایی‌هایی خود را نقد کرده و منتظر فرصت‌های پسا کرونایی برای سرمایه‌گذاری در این بازارها ...
موسسه اقتصاد و صلح پیش‌بینی کرد: بیش از یک میلیارد آواره در جهان تا سال ۲۰۲۵ اندیشکده موسسه اقتصاد و صلح در گزارش جدید خود پیش بینی کرد رشد سریع جمعیت، فقدان دسترسی به آب و غذا، قرار داشتن در معرض بلایای طبیعی باعث خواهد شد بیش از یک میلیارد نفر تا سال ۲۰۲۵ در جهان آواره شوند.
تداوم کاهش قیمت‌ها در بازار طلای سیاه نگرانی نسبت به شیوع دوباره کرونا در جهان باعث شد تا قیمت نفت برای چندمین روز پیاپی با کاهش همراه شود.
همه پرسی در تایوان برای واردات گوشت از آمریکا حزب مخالف تایوان خواستار آن شده است که برای افزایش واردات گوشت از آمریکا یک همه پرسی برگزار شود. این مساله می‌تواند در صورت جدی شدن توافق تجارت آزاد تایپه با واشنگتن را به خطر بیندازد.
مرز تجاری شلمچه بازگشایی شد معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند گفت: فعالیت تجاری و صادرات کالا در مرز بین‌المللی شلمچه در استان خوزستان پس از ۲ روز تعطیلی روز دوشنبه از سر گرفته شد.
بلومبرگ گزارش داد: رشد شاخص بورس‌های آسیا، اروپا و آمریکا آمار معاملات بازارهای سهام در دنیا حاکی از رشد شاخص‌ها در بورس‌های آسیا، اروپا و آمریکا است.
اگزیم نیوز بررسی کرد: سیر تحول اندیشه ها در تجارت بین الملل/ نظریه هکشر-اوهلین براساس نظریه هکشر- اوهلین هر کشور در کالایی مزیت نسبی دارد که عوامل تولید آن کالا به طور نسبی در آن کشور به وفور یافت شوند. به طور کلی اختلاف موجودی عوامل و شدت کاربرد عوامل تولید، باعث اختلاف در قیمت‌های ...
اگزیم نیوز بررسی کرد: سیر تحول اندیشه ها در تجارت بین الملل/ نظریه مزیت نسبی ریکاردو تحت سازوکار تجارت آزاد، هر کشوری به‌طور طبیعی سرمایه و نیروی کار خود را به کسب‌وکاری مشغول می‌دارد که بیشترین سود و بهره را برای عوامل تولید در آن کشور به ارمغان می‌آورد.
اگزیم نیوز بررسی کرد: سیر تحول اندیشه ها در تجارت بین الملل / نظریه مزیت مطلق آدام اسمیت آدم اسمیت اقتصاددان بزرگ و شهیر مکتب اقتصاد کلاسیک مبادلات تجاری بین ملت‌ها را مورد تجزیه‌وتحلیل قرارداد و با مطرح نمودن تئوری برتری مطلق و تقسیم‌کار بین‌المللی، به کشورها توصیه نمود که منابع اقتصادی خود ...
بلومبرگ بررسی کرد: صعود شاخص در بورس‌های دنیا آمارهای معاملاتی نشان می‌دهد که بیشتر شاخص‌های مهم بورسی جهانی صعودی شدند.
اگزیم نیوز گزارش می دهد: بندر دریایی جدید روسیه برای تقویت تجارت با ایران، هند و قزاقستان یک بندر با ظرفیت ۱۲.۵ میلیون تن در منطقه کالمیکیای روسیه در نزدیکی شهر لاگان احداث خواهد شد تا بنادر فعال ایران، هند و قزاقستان را به روسیه مرتبط کند.
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
سهم ۲۲ درصدی عراق از صادرات پنج ماهه کشور
سهم ۲۲ درصدی عراق از صادرات پنج ماهه کشور آمارهای منتشر شده از سوی گمرگ ایران نشان می‌دهد که صادرات ایران به عراق در پنج ماهه نخست امسال معادل ۲ میلیارد و ۴۰۶ میلیون دلار بوده و سهم ۲۲ درصدی از کل صادرات کشور داشته است.
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ |
نظرسنجی
75.101.220.230
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی
اگزیم نیوز گزارش می دهد: تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی اگزیم بانک مالزی در برنامه راهبردی افق چشم انداز سال ۲۰۲۵ میلادی خود توسعه خدمات بانکداری اسلامی را به عنوان هدف اصلی تعیین کرده است. در نتیجه این برنامه توسعه خدمات بانکداری اسلامی میزان خدمات مالی ...
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ |
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: