2020 June 4   ,   ١٣ شوّال ١٤٤١   ,    پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹     
نوبخت: نرخ بیکاری در کشور به ۱۰.۷ درصد کاهش یافت رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: نرخ بیکاری در کشورمان در یک دهه اخیر از ۱۲.۳ به ۱۰.۷ درصد کاهش یافته است.
اگزیم نیوز گزارش می دهد: ورود دوباره شاخص بورس به کانال یک میلیون واحدی شاخص کل بورس در شروع معاملات امروز (سه‌شنبه) با ۲۲ هزار واحد رشد، دوباره وارد کانال یک میلیون واحدی شد.
اگزیم نیوز گزارش می دهد: تصویب ۴۱۷ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در بخش صنعت و معدن/ سیستان و بلوچستان پیشتاز در جذب سرمایه گذاری های خارجی تعداد ۱۸ فقره طرح در فروردین‌ امسال با ارزش ۴۱۷ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار در بخش صنعت، معدن و تجارت با مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی به تصویب رسیده است.
در سامانه نیما؛ میزان فروش ارز صادراتی به ۲۹.۴ میلیارد یورو رسید میزان معاملات فروش ارز حاصل از صادرات از تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ تا پایان روز ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ به ۲۹ میلیارد و ۴۱۹ میلیون و ۴۲۰ یورو رسید.
رئیس کل بانک مرکزی تشریح کرد: ذخایر ارزی بانک مرکزی در حد کفایت و خوب است رییس بانک مرکزی با بیان اینکه تدابیری را به کار گرفتیم که نرخ ارز را کنترل کنیم، گفت: مشکل ارزی نداریم و ذخایر ارزی بانک مرکزی در حد کفایت و بسیار خوب است.
مشاور عالی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در مصاحبه با اگزیم نیوز عنوان کرد: چالش ها و راهکارهای تحقق هدفگذاری نرخ تورم ابراهیم بهادرانی می گوید: نقدینگی که اجبارا بر اثر عوامل برونزا به اقتصاد ایران تحمیل می شود را باید به سمت بخش های مولد اقتصادی و تولیدی هدایت نماییم تا اثرات تورمی آن کاهش یابد یا به بخش خدمات منتقل ...
اگزیم نیوز گزارش می دهد: روند جذب سرمایه‌گذاری خارجی در ایران طبق گزارش آنکتاد سهم ایران از جذب سرمایه خارجی ورودی در سال ۲۰۱۸، تنها حدود ۰.۳ درصد جریان ورودی سرمایه خارجی جهان و بیشترین میزان جذب سرمایه خارجی ایران حدود ۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷، بوده است.
بانک مرکزی تاکید کرد: مشمولان طرح امهال اقساط وام قرض الحسنه در خرداد ماه فقط یک قسط پرداخت کنند بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی نباید بیش از یک قسط از مشمولان طرح امهال اقساط وام های قرض الحسنه ماه های اسفند ۱۳۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۹ دریافت کنند.
معاون وزیر صمت اعلام کرد: عرضه اولیه سهام ۱۰۰ شرکت تا پایان سال ۹۹ معاون وزیر صمت اعلام کرد: تا پایان سال جاری ۱۰۰ شرکت زیر مجموعه با عرضه اولیه سهام وارد بورس می‌شوند.
مجتهد در گفت‌وگو با اگزیم نیوز: کسری بودجه دولت در دوره رکود کرونایی مشکل‌زا نیست رییس اسبق پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی با اشاره به جنبه‌های مختلف تاثیرگذار بر کسری بودجه، گفت: کسری بودجه در دوره رکود ناشی از شیوع ویروس کرونا مشکل‌زا نیست زیرا تقاضای کل و تجارت جهانی کاهش پیدا ...
به گزارش اگزیم نیوز: شیوه نامه اعطای مجوز اقامت پنج ساله به سپرده‌گذاران و سرمایه‌گذاران خارجی به بانک ملی ابلاغ شد «شیوه نامه اعطای مجوز اقامت پنج ساله به سپرده‌گذاران و سرمایه‌گذاران خارجی» و «فرم درخواست سپرده‌گذاران و سرمایه‌گذاران خارجی برای دریافت مجوز اقامت پنج ساله» برای اجرا به بانک ملی ابلاغ شد.
معاون اول رییس‌جمهور تاکید کرد: تسهیل شرایط اعطای اقامت سرمایه گذاری در ایران معاون اول رییس‌جمهور بر تسهیل شرایط اعطای اقامت سرمایه‌گذاری در ایران تاکید کرد.
سلاح ورزی در گفت‌وگو با اگزیم نیوز مطرح کرد: اراده جدی در حاکمیت برای کاهش تورم نایب رییس اتاق ایران با اشاره به بیانیه رسمی بانک مرکزی در خصوص هدف‌گذاری ۲۲ درصدی برای نرخ تورم در سال ۹۹ گفت: به نظر می‌رسد اراده‌ای جدی در سطح حاکمیت برای کاهش تورم وجود دارد.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران تشریح کرد: آثار کمتر تورمی انتشار اوراق نسبت به استقراض از بانک مرکزی رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران درباره انتشار اوراق قرضه برای جبران کسری بودجه دولت گفت: انتشار اوراق برای جبران کسری بودجه آثار تورمی کمتری نسبت به استقراض از منابع بانک مرکزی دارد.
بانک مرکزی اعلام کرد: برقراري دالان نرخ سود در بازار بين‌بانکي بانک مرکزی در راستای تکمیل سازوکار عملیاتی اجرای سیاست‌های پولی در چارچوب هدفگذاری تورم، امکان سپرده‌گذاری بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی نزد خود و اعطاي اعتبار در قبال اخذ وثيقه به بانک‌ها را در ...
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
ظرفیت های توسعه روابط تجاری ایران و عراق
ظرفیت های توسعه روابط تجاری ایران و عراق طبق آمارهای سازمان توسعه تجارت در سال ۱۳۹۸، کشور عراق از حدود ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار صادرات ایران به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با ۹ میلیارد دلار با اختلاف رتبه اول (سهم ۰،۷۲ درصدی) را داشته و ...
چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ |
یادداشت
نظرسنجی
18.204.227.117
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
ظرفیت های توسعه روابط تجاری ایران و ترکیه
اگزیم نیوز گزارش می دهد: ظرفیت های توسعه روابط تجاری ایران و ترکیه صادرات ایران به ترکیه در سال ۱۳۹۸ حدود ۵ میلیارد و ۴۶ میلیون دلار و واردات ایران از ترکیه در همین سال ۴ میلیارد و ۹۹۵ میلیون دلار بوده است. بدین ترتیب ایران در سال گذشته دارای مازاد تراز تجاری ۵۱ ...
چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ |
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: