2020 December 5   ,   ٢٠ ربيع الثاني ١٤٤٢   ,    شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹     
کارشناس اقتصادی: سرنوشت خود را از دلار جدا کنیم یک کارشناس اقتصادی با تاکید بر این که سرنوشت خود را باید از دلار جدا کنیم، ‌ گفت: چنانچه پول قابل معامله را به سمت سایر ارزها ببریم، معضل نوسانات دلار برطرف می شود.
نحوه واگذاری اموال مازاد موسسات اعتباری مشخص شد بانک مرکزی در بخشنامه‌ای خطاب به شبکه بانکی «دستورالعمل نحوه واگذاری اموال مازاد موسسات اعتباری» را ابلاغ کرد.
جزئیات پرداخت تسهیلات یک میلیون تومانی براساس مصوبه ستاد ملی کرونا بر اساس مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا بیش از ۲۱ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر تاکنون از تسهیلات یک میلیون تومانی سیستم بانکی (طی پنج مرحله) بهره‌مند شده‌اند که مقرر شده اقساط تسهیلات پرداختی طی ۳۱ قسط از حساب ...
در لایحه بودجه ۱۴۰۰؛ دولت ۷۵ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی قرض می‌گیرد ​براساس بند «الف» تبصره ۱ لایحه بودجه ۱۴۰۰، سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت و میعانات گازی و خالص صادرات گاز، مشابه سال قبل و برخلاف قانون برنامه ششم توسعه، ۲۰ درصد تعیین شده است.
دلار صرافی بانکی وارد کانال ۲۵ هزار تومان شد امروز (چهارشنبه) هر دلار در صرافی‌های بانکی ۲۵ هزار و ۶۲۰ تومان معامله شد که نسبت به روز گذشته یک‌هزار و ۱۰۰ تومان افزایش نشان می‌دهد.
دستور پرداخت‌های ساتنا و پایا از محل چک عهده بانک لغو شد براساس بخشنامه دهم آذرماه اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی، امکان صدور دستور پرداخت‌های ساتنا و پایا از محل چک عهده بانک‌ها به استثنای دستور پرداخت‌ها به مقصد حساب‌های دولتی نزد بانک مرکزی، لغو شده است.
جزییات پرداخت تسهیلات صندوق توسعه ملی از طریق بانک توسعه صادرات براساس قرارداد امضا شده بین صندوق توسعه ملی و بانک توسعه صادرات، صادرکنندگان کالاهای صنعتی و فعالیت‌های دانش بنیان بخش صنعت و معدن می‌توانند از طریق سپرده‌گذاری ریالی از این بانک تسهیلات دریافت کنند.
مدیر اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی: مقایسه آمار نقدینگی بدون توجه به تحولات زمانی، غیرکارشناسی است مدیر اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی گفت: توجه صرف به سطح بسیاری از متغیرها و بی‌توجهی نسبت به روند رشد و عدم توجه به اقتضائات زمانی آنها تحلیل‌های کارشناسی را با نتایج دقیق و صحیحی همراه ...
عضو هیات مدیره سازمان بورس مطرح کرد: کمک صندوق‌های سرمایه‌گذاری به ایجاد ثبات در بازار سرمایه عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: صندوق‌های سرمایه‌گذاری در کوتاه‌مدت با توجه به مدیران متخصصی که دارند به ایجاد ثبات در بازارسرمایه کمک می‌کنند.
ابلاغ دستورالعمل جدید به گمرکات برای کاهش رسوب کالا معاون فنی و امور گمرکی گمرک دستورالعمل جدیدی را بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت برای کاهش رسوب کالا و تعیین تکلیف کالاهای موجود در بنادر و گمرکات کشور به گمرکات سراسر کشور ابلاغ کرد.
آرگون در گفت‌وگو با اگزیم نیوز مطرح کرد؛ رکود در بازارهای موازی عامل ورود پول حقیقی به بورس نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه بورس باید تحلیل محور شده و افراد حرفه‌ای وارد آن شوند، دلیل رشد ورود نقدینگی و پول حقیقی جدید به بازار سرمایه در روزهای گذشته را رکود ...
رییس خانه اقتصاد ایران خواستار شد: ​متنوع‌سازی ارزی ​عضو هیات نمایندگان اتاق ایران بر این باور است برای کاهش نرخ ارز، ضمن افزایش تولید باید متنوع‌سازی ارزی نیز در دستور کار قرار گیرد.
بانک مرکزی اعلام کرد؛ پرداخت تسهیلات به ۷۰ درصد از واحدهای آسیب دیده از کرونا بانک مرکزی با تشریح اقدامات بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب دیده از کرونا اعلام کرد که شبکه بانکی به حدود ۷۰ درصد از واحدهای معرفی شده آسیب دیده از کرونا تسهیلات پرداخت کرده است.
کاهش ۹.۸ درصدی نسبت تعداد چک‌های برگشتی به مبادله ای در مهرماه گزارش بانک مرکزی از آمار چک‌های مبادله ای در مهرماه ۹۹ نشان می دهد که نسبت تعداد چک‌های برگشتی به مبادله ای در این ماه نسبت به شهریورماه ۹.۸ درصد کاهش یافته است.
آخرین موجودی کالاهای اساسی/ ۵۴ شناور به بنادر رسیدند در حال حاضر با احتساب کالاهای موجود در ۵۴ شناور رسیده و در حال پهلوگیری یا تخلیه در بنادر، موجودی کالاهای اساسی در گمرک و بنادر به بیش از ۵.۵ میلیون تن می رسد.
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
توقف صادرات ممنوع
توقف صادرات ممنوع ​عضوانجمن صادرکنندگان و بافندگان فرش دستبافت گفت: صادرات حتی در زمان کمبود کالا، منجر به رشد اقتصادی و گردش سرمایه می شود به طوری که تولید بیشتری را به همراه می آورد؛ بنابراین نباید صادرات را در هیچ ...
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ |
نظرسنجی
3.238.107.166
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
نمایشگاه واردات شانگهای؛ فرصتی برای توسعه صادرات به چین
نمایشگاه واردات شانگهای؛ فرصتی برای توسعه صادرات به چین سه سال است که دولت چین در ابتکاری برای حضور گسترده‌تر شرکت‌های خارجی با هدف توسعه صادرات به این کشور، نمایشگاهی را تحت عنوان «نمایشگاه واردات شانگهای» برگزار می‌کند که این اقدام فرصتی برای تقویت ...
دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ |
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: