گاز برخی کارخانه‌های سیمان قطع شد

رئیس انجمن صنعت سیمان با اعلام اینکه گاز برخی کارخانه‌های سیمان قطع شد، گفت: در حال حاضر همه کارخانه های سیمان فعال هستند و قطعی تولید نداریم.

به گزارش اگزیم‌نیوز، سیدحامد عسگری با بیان اینکه از پانزدهم آبان، تعدادی از کارخانجات سیمان، محدودیت بسیار شدیدی برای دریافت سهمیه گاز داشتند، افزود: البته صنعت سیمان تدابیری برای استفاده از سوخت های جایگزین داشت اما مخازن ذخیره صنایع سیمان برای استفاده از مازوت، معمولاً بیشتر از ۱۵ روز نیست و سهمیه برخی از کارخانه ها به انتها رسیده است.

رییس انجمن صنعت سیمان ادامه داد: احتمال اینکه در آینده نزدیک دچار توقف تولید شویم زیاد است و احتمالاً از چند روز آینده این توقف تولید در برخی از کارخانه ها اتفاق بیفتد.

وی با بیان آنکه اکنون در ۱۷ کارخانه از ۷۷ کارخانه، قطعی گاز داریم یا سهمیه را به شدت کاهش دادند، افزود: در شرایط بحرانی، مشکل حمل و نقل مازوت را داریم و ناوگان حمل و نقل، پاسخگوی نیاز کارخانه ها نیست.

رئیس انجمن صنعت سیمان با بیان آنکه زمانی که تولید سیمان به علت قطع گاز، کاهش یابد قیمت آن نیز افزایش می یابد، گفت: در تابستان، برق کارخانه ها قطع شد و تحت فشار قرار گرفتند و اکنون به علت تامین نکردن سوخت نیروگاه ها، اخطار قطعی برق را به آنها داده اند.

عسگری ضمن اشاره به تشکیل جلسات مفید این انجمن با وزارت نفت، اظهار داشت: گاز مصرفی برخی از کارخانه ها قطع شده و از سوخت های جایگزین استفاده می کنند؛ البته ممکن است ذخایر این سوخت ها نیز به پایان برسد.

کد خبر 48204

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =