شرکای آسیای شرقی شریک استراتژیک خودروسازان

استاد دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: در صورت رفع تحریم ها، پیش از این همکار صنعت خودروی ایران از کشورهایی از اسیای شرقی همچون چین؛ شرکای خوبی برای این صنعت خواهند بود.

به گزارش اگزیم نیوز، جواد مرزبان راد با اشاره به تاثیر بالای صنعت خودرو در رشد اقتصادی، افزود: صنعت خودرو یکی از صنایع مادر به شمار می رود و همانند یک لوکوموتیو عمل می کند و با فعال شدن یک خودروساز صنایع مرتبط همچون صنایع فولاد، الکترونیک و حتی نساجی فعال می شوند چرا که خودرو از قطعات متعددی تشکیل شده و با رونق صنعت خودرو تولید این قطعات نیز افزایش می یابد که در نهایت بر صنایع مرتبط نیز تاثیرگذار خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه با رونق صنعت خودرو و عملکرد مطلوب و همچنین افزایش تولید صنایع مرتبط با این صنعت ناگزیر به افزایش تولید می شوند، ادامه داد: با جهش تولید در سطح کشور می توان به افزایش تولید ناخالص داخلی امیدوار بود بنابراین شرکت های خودروسازی می توانند همانند یک موتور محرک برای افزایش تولید و در نهایت رشد اقتصادی عمل کنند.

این کارشناس صنعت خودرو تصریح کرد: در عین حال که خودروسازان برنامه افزایش تولید را پیش می برند باید نسبت به ارتقا تعامل و ارتباط با کشورهای خارجی نیز گام بردارند.

مرزبان راد با بیان اینکه کشورهایی که از قبل با ایران در زمینه صنعت خودرو همکاری داشتند، می توانند کمک خوبی برای رشد این صنعت باشند، اظهار کرد: برای تولید برخی قطعات به صرفه لازم است نسبت به همکاری و اخذ دانش فنی از کشورهای خارجی اقدام شود در این میان چینی ها که از گذشته با صنعت خودرو ایران همکار بودند و یا در زمان تحریم ها نیز برای باقی ماندن در ایران تلاش کردند می توانند گزینه خوبی برای رشد صنعت خودرو باشند که بر این اساس می تواند سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین را نیز دلیلی برای این رشد دانست.

استاد دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت ایران ادامه داد: کشورهای جنوب شرقی آسیا می تواند همکار خوبی برای رشد صنعت خودرو باشد بنابراین باید در کنار تعامل با خارجی ها نسبت به رشد تولید خودرو اقدام کرد.

کد خبر 41466

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =