2020 October 29   ,   ١٣ ربيع الأوّل ١٤٤٢   ,    پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹     
کد خبر : ۳۶۲۶۴ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
افزایش یک میلیون بشکه‌ای ظرفیت تولید نفت کلید می‌خورد

رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری گفت: تصمیم نفت افزایش ظرفیت تولید نفت است و در همین مسیر در مهرماه با کنسرسیوم هایی متشکل از ۱۷ شرکت اکتشاف و تولید ایرانی که حاصل قراردادهای آی.پی.سی هستند، افزایش ظرفیت یک میلیون بشکه ای تولید نفت ایران امضا می شود.

به گزارش اگزیم نیوز، «علی آقامحمدی» امروز (دوشنبه) مراسم امضای ۱۳ قرارداد ازدیاد برداشت میادین نفتی با دانشگاه ها ادامه داد: پیوند دانشگاه و صنعت را با یک تجربه موفق که همکاری بین هشت دانشگاه و پژوهشگاه نفت در ۹ پروژه بزرگ در ازدیاد برداشت  را پشت سرگذاشتیم و اکنون گام دوم همکاری شکل گرفته است.

وی افزود: دانشگاه های ما با سرعت قابل قبول و زیر پوستی از دانشگاه های یک و دو به دانشگاه های سه و چهار در حال انتقال هستند و این گام به زودی برداشته می شود.

آقا محمدی تاکید کرد: با توجه به املاکی که در اطراف دانشگاه تهران ،‌متعلق به این دانشگاه است، اطراف دانشگاه تهران مرکز تولید علم می شود و تهران را به شهر دانشی تبدیل کنیم.

وی با اشاره به اینکه پژوهشگاه سابق نفت نیز به یک شهرک پژوهشی تبدیل شود، گفت: در شهر پژوهشی ری نیز به زودی شاهد تغییراتی خواهیم بود.

آقا محمدی ادامه داد: در بازدید از پژوهشگاه نفت، نوع نگاه در مسایل متحول شده و در ری نیز اقدامات زیربنایی آغاز شده است.

وی افزود: به نظر می آید ارتباط نفت با دانشگاه تنها مربوط به ازدیاد برداشت نیست.

به گفته آقا محمدی، باید تحولات علمی تولید را در اینده ببینیم به تدریج به سمت سرعت تحولات و هماهنگی با آن حرکت کنیم.

وی تاکید کرد: ما نمی توانیم ادامه گذشته جهان باشیم بلکه باید وارد مرحله جدید شویم و استفاده از نفت در این مورد بهترین گرینه است.

آقا محمدی با اشاره به اینکه تمام رشته‌ها در نفت ظرفیت دارد و نمی توانیم آنها را میان رشته ای دنبال کنیم، گفت: نفت زمانی به دلیل خام فروشی و استفاده در بودجه جاری کشور می شد که باید اصلاح شود. و گرنه مهمترین بخش اقتصاد نفت است و بیشترین توجه در اقتصاد مقاومتی به نفت شده است.

وی افزود: تصمیم نفت رسیدن به ظرفیت تولید ۸.۵ میلیون بشکه در روز است و به زودی و در مهرماه با کنسرسیوم هایی متشکل از 17 شرکت اکتشاف و تولید ایرانی که حاصل قراردادهای آی.پی.سی هستند، افزایش ظرفیت یک میلیون بشکه ای تولید نفت ایران امضا می شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : برداشت میادین نفتی     |     افزایش تولید     |     نفت     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
جزییات صادرات ۱.۸ میلیارد دلاری ایران به عراق در ۵ ماهه ۹۹
جزییات صادرات ۱.۸ میلیارد دلاری ایران به عراق در ۵ ماهه ۹۹ بررسی جزییات صادرات ۱.۸ میلیارد دلاری کالاهای ایرانی به عراق طی ۵ ماهه نخست امسال نشان می‌دهد که ۱۴۰ کالا حدود ۸۰ درصد ارزش صادرات غیرنفتی را تشکیل داده‌اند.
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ |
نظرسنجی
18.207.102.38
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی
اگزیم نیوز گزارش می دهد: تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی اگزیم بانک مالزی در برنامه راهبردی افق چشم انداز سال ۲۰۲۵ میلادی خود توسعه خدمات بانکداری اسلامی را به عنوان هدف اصلی تعیین کرده است. در نتیجه این برنامه توسعه خدمات بانکداری اسلامی میزان خدمات مالی ...
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ |
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: