2020 September 19   ,   ٢ صفر ١٤٤٢   ,    شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹     
کد خبر : ۳۳۹۴۰ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
در جلسه میز پوشاک سازمان توسعه تجارت ایران مطرح شد: توسعه صادرات پوشاک با برندسازی در کشورهای هدف

مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت ایران با تاکید بر شناسایی موانع صادرات پوشاک گفت: توسعه استراتژیک این صنعت از بخش‌های اولویت‌دار کشور است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

به گزارش اگزیم نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، میرابوطالب بدری با اشاره به برگزاری جلسه میز پوشاک اظهار داشت: این نشست با هدف شناسایی ظرفیت‌های صادراتی و احصای عمده‌ترین موانع پیش روی صادرات پوشاک و دستیابی به راهکارهای عملیاتی جهت رفع آن و در نهایت افزایش سهم این بخش در سبد صادراتی کشور برگزار شد.

 وی با اشاره به ضرورت برگزاری میزهای کالایی خواستار ارائه پیشنهادات اجرایی و عملیاتی از بخش خصوصی با رویکرد توسعه صادرات پوشاک شد که قابلیت اجرایی شدن داشته باشد. 

مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی گفت: در این نشست گزارشی از وضعیت تولید و صادرات پوشاک و بازار جهانی توسط دبیر میز پوشاک ارائه شد و سپس حاضران در جلسه به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود در خصوص موانع و مشکلات فراروی صادرات پرداختند. 

بدری بیان کرد: حمایت از توسعه صادرات پوشاک از طریق برندها و برندسازی در کشورهای هدف، ایجاد حداقل دو مرکز تجاری در روسیه (مسکو) و عراق (بغداد) برای پوشاک با محوریت تشکل‌های ذی‌ربط تولیدی صادراتی، حمایت دولت از حضور شرکت‌های تولیدی صادراتی در نمایشگاه‌های تخصصی بین‌المللی پوشاک و دسترسی به بازارهای هدف با حمایت سازمان و رایزنان بازرگانی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و موضوعات مطرح شده در جلسه بود.

همچنین در این جلسه مقرر شد طرح‌های پیشنهادی تشکل‌ها در خصوص موضوعات مطروحه به صورت مکتوب به سازمان توسعه تجارت ایران اعلام شود تا مورد پیگیری قرار گیرد.

گفتنی است، این جلسه با حضور مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت ایران و جمعی از اتحادیه‌ها و تشکل‌های ملی و استانی و شرکت فعال صادراتی این صنعت برگزار شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
سهم ۲۲ درصدی عراق از صادرات پنج ماهه کشور
سهم ۲۲ درصدی عراق از صادرات پنج ماهه کشور آمارهای منتشر شده از سوی گمرگ ایران نشان می‌دهد که صادرات ایران به عراق در پنج ماهه نخست امسال معادل ۲ میلیارد و ۴۰۶ میلیون دلار بوده و سهم ۲۲ درصدی از کل صادرات کشور داشته است.
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ |
نظرسنجی
75.101.220.230
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی
اگزیم نیوز گزارش می دهد: تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی اگزیم بانک مالزی در برنامه راهبردی افق چشم انداز سال ۲۰۲۵ میلادی خود توسعه خدمات بانکداری اسلامی را به عنوان هدف اصلی تعیین کرده است. در نتیجه این برنامه توسعه خدمات بانکداری اسلامی میزان خدمات مالی ...
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ |
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: