2020 July 16   ,   ٢٦ ذو القعدة ١٤٤١   ,    پنج شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹     
کد خبر : ۳۳۳۸۷ گروه : اقتصاد کلان تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران تشریح کرد: آثار کمتر تورمی انتشار اوراق نسبت به استقراض از بانک مرکزی

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران درباره انتشار اوراق قرضه برای جبران کسری بودجه دولت گفت: انتشار اوراق برای جبران کسری بودجه آثار تورمی کمتری نسبت به استقراض از منابع بانک مرکزی دارد.

مسعود خوانساری رییس اتاق بازرگانی تهران درباره انتشار اوراق قرضه از سوی دولت برای جبران کسری بودجه دولت، اظهار داشت: انتشار اوراق برای جبران کسری بودجه بسیار کار خوبی است و آثار تورمی کمتری نسبت به استقراض از منابع بانک مرکزی دارد.

وی افزود: البته یکی از شروط موفقیت این طرح، ایجاد محدودیت برای بانک‌ها در زمینه خرید اوراق قرضه دولتی است. دلیل این موضوع نیز آن است که هر اندازه بانک‌ها از این اوراق خریداری کنند، از قدرت تسهیلات‌دهی آنها به بخش‌های مختلف اقتصادی کاسته خواهد شد.

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران درباره اینکه چه سقفی را برای خرید اوراق قرضه دولتی پیشنهاد می‌کند، گفت: این موضوع بیشتر به نظر کارشناسی بانک مرکزی مربوط می‌شود اما این محدودیت باید به نحوی باشد که مانع کاهش قدرت تسهیلات‌دهی بانک‌ها شود.

وی درباره هدف‌گذاری تورمی بانک مرکزی و تلاش برای رسیدن به تورم ۲۲ درصدی با ۲ درصد منفی و مثبت نیز اظهار داشت: اگر بانک مرکزی در رسیدن به این هدف موفق باشد، گام بسیار خوبی است.

خوانساری ادامه داد: البته استفاده بانک مرکزی از ابزار عملیات بازار باز در خصوص رسیدن به نرخ تورم هدف نباید به نحوی باشد که در خرید و فروش اوراق خزانه محدودیت ایجاد شده یا بانک‌ها به اصطلاح قفل شوند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
ظرفیت های توسعه روابط تجاری ایران و عراق
ظرفیت های توسعه روابط تجاری ایران و عراق طبق آمارهای سازمان توسعه تجارت در سال ۱۳۹۸، کشور عراق از حدود ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار صادرات ایران به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با ۹ میلیارد دلار با اختلاف رتبه اول (سهم ۰،۷۲ درصدی) را داشته و ...
چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ |
یادداشت
نظرسنجی
35.172.136.201
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی
اگزیم نیوز گزارش می دهد: تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی اگزیم بانک مالزی در برنامه راهبردی افق چشم انداز سال ۲۰۲۵ میلادی خود توسعه خدمات بانکداری اسلامی را به عنوان هدف اصلی تعیین کرده است. در نتیجه این برنامه توسعه خدمات بانکداری اسلامی میزان خدمات مالی ...
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ |
معرفی کتاب
معرفی کتاب "راز سرمایه"

اثر: هرناندو دوسوتو، دکتر فریدون تفضلی(مترجم)
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: