2020 April 4   ,   ١١ شعبان ١٤٤١   ,    شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹     
کد خبر : ۳۲۴۴۵ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸
مدیر کل امور ایرانیان خارج از کشور مطرح کرد: نقش رایزنان بازرگانی در توسعه صادرات کالاهای ایرانی

رایزنان بازرگانی لازم است نقش فعالی در معرفی ظرفیت های صادراتی ایران و پذیرش سرمایه گذاری در حوزه های مختلف برای اتباع ایران در خارج از کشور و خارجی ها داشته باشند تا گام های موثری در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی برداشته شود.

مدیر کل امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه در مصاحبه با پایگاه خبری تحلیلی اگزیم نیوز عنوان کرد: در حال حاضر تعدادی از رایزنان بازرگانی در برخی از سفارت خانه های دولت جمهوری اسلامی ایران حضور دارند، منتها تعداد این رایزنان کاهش داشته است که در حال حاضر به دنبال راه حلی برای پر کردن جای خالی این رایزنان در سفارت خانه ها هستیم.

سجادی گفت: در همین راستا جلساتی بین سازمان توسعه تجارت و وزارت امور خارجه برگزار شده است که به امید خدا بتوانیم با همکاری اتاق های بازرگانی افراد واجد شرایط برای پر کردن جای خالی این رایزنان بازرگانی دولتی در سفارت خانه های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور وجود دارد.

وی افزود: این رایزنان بازرگانی لازم است نقش فعالی در معرفی ظرفیت های صادراتی ایران و پذیرش سرمایه گذاری در حوزه های مختلف برای اتباع ایران در خارج از کشور و خارجی ها داشته باشند تا گام های موثری در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی برداشته شود.

سجادی با اشاره به نقش پررنگ سفرا در معرفی ظرفیت های صارداتی ایران به جهان، گفت: سفرا و نمایندگان اتاق بازرگانی در خارج از کشور از گذشته نقش مهمی در معرفی ظرفیت های اقتصاد ایران داشته اند اما آنچه که امروز مطرح است این که بخش دولتی و خصوصی با همکاری یکدیگر افرادی را به عنوان رایزنان بازرگانی در نظر بگیرند تا برای کمک به توسعه صادرات محصولات ایرانی و جذب سرمایه گذاری خارجی در ایران قدم بردارند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
آثار کووید ۱۹ روی اقتصاد جهان
چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ |
نظرسنجی
18.232.51.69
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
بازار باز اهرم مداخله غیر مستقیم در بازار پول
عضو شورای فقهی بانک مرکزی تشریح کرد: بازار باز اهرم مداخله غیر مستقیم در بازار پول به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز، پژوهشکده پولی و بانکی با همکاری انحمن مالی اسلامی، هفته گذشته نشستی تحت عنوان کارکردهای توافق نامه بازخرید منطبق با شریعت در بازارهای پول و سرمایه برگزار کرد
شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ |
معرفی کتاب
معرفی کتاب "راه باریک آزادی"

جدیدترین اثر دارون عجم اوغلو و جیمز ای رابینسون
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: