2020 April 4   ,   ١١ شعبان ١٤٤١   ,    شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹     
کد خبر : ۳۲۴۲۶ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸

رئیس کل سازمان توسعه با اعلام اینکه توافقاتی بین سازمان توسعه تجارت و معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه برای همکاری سفرا با رایزنان بازرگانی ازاعزام  رایزن در آینده ای نزدیک به «روسیه و هند» خبر داد وگفت:علاوه براینها در حال طراحی شکلی از دفتر تجاری در خارج از کشور هستیم که اگر در یک کشوری نتوانستیم رایزن بازرگانی بفرستیم، آن دفتر بتواند با همکاری اتاق بازرگانی، کار را به جای رایزن بازرگانی پیش ببرد.

به گزارش اگزیم نیوز، حمید زادبوم معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت درخصوص عدم همکاری مناسب سفارت خانه ها با بازرگانان ایرانی به «اگزیم نیوز» گفت: وزارت امور خارجه با توجه به رویکرد اقتصادی که در حال اعمال بر سفارتخانه ها و سفرا است، توافقاتی بین سازمان توسعه تجارت و معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه به سرعت در حال شکل گیری است. 

به گفته او، معاونت اقتصادی در این راستا دستورالعملی را در جهت توسعه تجارت و برنامه های آن ابلاغ می کند. البته پیش از این دستورالعمل هایی در این زمینه وجود داشت، اما دستوالعمل اختصاصی تری ابلاغ خواهد شد.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت درادامه افزود:‌ از سوی دیگر،  ما با وزارت امور خارجه، اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و شرکت های بزرگ وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال برنامه ریزی طرحی برای حضور قوی تر از سابق در بازارهای هدف هستیم که نیازمند برنامه است و در این خصوص جلساتی نیز برگزار شده و تا حدودی  شاهد پیشرفت کارها  هستیم. 

زادبوم ابراز امیدواری کرد که  در اسفندماه جاری بتوان جزییات بیشتری را از این برنامه منعکس کرد. 

رئیس کل سازمان توسعه تجارت، در بخش دیگری از صحبت های خود عنوان کرد:  خوشبختانه در حال حاضر با توجه به راهبری وزیر امور خارجه و معاونت دیپلماسی کمیسیون اقتصادی امکانی در همه سفارتخانه های ما  فراهم شد تا در جایی که صادرکنندگان و وارد کنندگان ایرانی با مشکلاتی مواجه می شوند، به آنها رسیدگی شود. 

او افزود: معاونت دیپلماسی وزارت امور خارجه هم اعلام کرد که هر وارد کننده یا صادرکننده ای در سفارتخانه ها با هر مشکلی مواجه شد می تواند به طور مستقیم مشکل را به معاونت دیپلماسی وزارت امور خارجه اطلاع دهد تا پیگیری و مرتفع شود. اما خوشبختانه در حال حاضر سفرا و کارشناسان وزارت امور خارجه در خارج از کشور همکاری های خوبی را با ما دارند.

زادبوم در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه تعداد رایزنان بازرگانی نیز در حال افزایش است، بیان کرد:  پیش از این رایزن به «بصره» اعزام شد و در آینده ای نزدیک به «روسیه و هند» نیز رایزن اعزام خواهیم کرد. علاوه بر این با همکاری وزارت امور خارجه  و اتاق ها بازرگانی، در حال طراحی شکلی از دفتر تجاری در خارج از کشور هستیم که اگر در یک کشوری نتوانستیم رایزن بازرگانی بفرستیم، آن دفتر بتواند با همکاری اتاق بازرگانی، کار را به جای رایزن بازرگانی پیش ببرد. 

رئیس کل سازمان توسعه تجارت همچنین با بیان اینکه  در حال حاضر حدود  15 تا 20 رایزن بازرگانی داریم که ماموریت آنها تمام شده است، گفت: این رایزن ها  در سازمان توسعه تجارت  مستقر هستند تا اگر فعال اقتصادی یا فردی سوال وبحثی دارد، بتواند از این طریق پیگیری کند. او عنوان کرد: به طور نمونه عرض می کنم رایزنی که از کشور هند برگشته در سازمان توسعه تجارت حضور دارد تا اطلاعات مورد نیاز صادرکنندگان را در اختیار آنها قرار دهد. 

او در ادامه افزود: علاوه بر این،  20 میز کشوری نیز با حضور رایزنان سابق بازرگانی وجود دارد که همه می توانند از خدماتشان استفاده کنند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اعزام رایزن بازرگانی     |     رایزن بازرگانی     |     تجارت     |     صادرات غیرنفتی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
آثار کووید ۱۹ روی اقتصاد جهان
چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ |
نظرسنجی
18.232.51.69
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
بازار باز اهرم مداخله غیر مستقیم در بازار پول
عضو شورای فقهی بانک مرکزی تشریح کرد: بازار باز اهرم مداخله غیر مستقیم در بازار پول به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز، پژوهشکده پولی و بانکی با همکاری انحمن مالی اسلامی، هفته گذشته نشستی تحت عنوان کارکردهای توافق نامه بازخرید منطبق با شریعت در بازارهای پول و سرمایه برگزار کرد
شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ |
معرفی کتاب
معرفی کتاب "راه باریک آزادی"

جدیدترین اثر دارون عجم اوغلو و جیمز ای رابینسون
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: