2020 February 23   ,   ٢٩ جمادى الثانية ١٤٤١   ,    یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸     
کد خبر : ۳۲۲۶۵ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸

به گزارش اگزیم نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، نشست هم اندیشی سراسری توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی، چالش‌ها و الزامات، با حضور حمید زادبوم، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، معاونان و مدیران سازمان و جمعی از تشکل‌ها، شرکت‌ها و فعالان بخش خصوصی حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی برگزار شد.

حمید زادبوم، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در ابتدای این نشست، با بیان اینکه حجم صادرات خدمات بازرگانی در دنیا حدود ۶ هزار میلیارد دلار است، گفت: تلاش داریم با رفع موانع، سهم ایران از صادرات خدمات فنی و مهندسی را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه بخش خدمات می‌تواند پیشتاز صادرات باشد، گفت: تمرکز ما در صادرات خدمات فنی و مهندسی کشورهای همسایه و شرکای تجاری مثل هند و چین است.

در ادامه، فرهاد نوری، سرپرست معاونت توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران نیز با بیان اینکه این نشست به منظور به روزرسانی وضعیت خدمات فنی و مهندسی و بررسی موانع و چالش‌های صادرات این حوزه برگزار شده است، گفت: تحریم و مشکلات بانکی موانعی را بر سر راه توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی ایجاد کرده است و اگر پشتیبانی بانکی در کشور مقصد نداشته باشیم، پیش بردن پروژها سخت می‌شود.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم صادرات مستقیم را به سرمایه‌گذاری مستقیم و مشترک در کشورهای هدف تبدیل کنیم، حمایت از پروژه ها در این کشورها دائمی و به نوعی تضمین می‌شود.

وی با تاکید بر شبکه سازی در حوزه خدمات فنی و مهندسی گفت: لازم است برای حمایت از این حوزه، خدمات فنی و مهندسی از یکسری ممنوعیت های صادراتی مستثنی شود تا بتوانیم در سال ۹۹ گام‌هایی برای توسعه صادرات این بخش برداریم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : حمید زادبوم     |     تجارت خارجی     |     شرکای تجاری     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
نظرسنجی
34.226.244.70
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
بازار باز اهرم مداخله غیر مستقیم در بازار پول
عضو شورای فقهی بانک مرکزی تشریح کرد: بازار باز اهرم مداخله غیر مستقیم در بازار پول به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز، پژوهشکده پولی و بانکی با همکاری انحمن مالی اسلامی، هفته گذشته نشستی تحت عنوان کارکردهای توافق نامه بازخرید منطبق با شریعت در بازارهای پول و سرمایه برگزار کرد
شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ |
معرفی کتاب قوی سیاه
معرفی کتاب قوی سیاه

اثر نسیم نیکولاس طالب
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: