2019 May 22   ,   ١٨ رمضان ١٤٤٠   ,    چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸     
کد خبر : ۳۱۶۲ گروه : معرفی کتاب تاریخ انتشار :یکشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۴
WTO و قانون بین‌المللی سرمایه‌گذاری: سیستم‌هایی همگرا

جورگن کرتز در این کتاب به صورت سیستماتیک دینامیک‌های پیچیده این پدیده همگرا را که کمتر درک می‌شود، کشف کرده است. کرتز به ارتباطات فزاینده بین تجارت بین‌الملل و قانون سرمایه‌گذاری می‌پردازد و چارچوب رام‌شونده را برای درک روابط عمیق بین آنها مطرح می‌کند. نویسنده همچنین تدبیری دقیق از تصمیم‌های قانونی سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهد که نشان‌دهنده تمایز واضح بین افرادی است که درک پیچیده‌ای از تحلیل WTO دارند و آنهایی که ندارند

از آنجایی که فرآیندهای منطقه‌ای شدن و جهانی‌سازی تشدید شده، مقررات تجارت جهانی و قوانین اقتصادی در سطح بین‌المللی، منطقه‌ای و ملی نیز افزایش می‌یابد. قوانین بین‌الملل مدرن برای حفاظت از تجارت و سرمایه‌گذاری خارجی تقریبا همزمان ایجاد شده‌اند. در نخستین سال‌های بعد از جنگ جهانی دوم، کشورها بر سر یک معاهده چندجانبه به منظور رفع موانع تجارت خارجی به توافق رسیدند و نیز وارد پیمان‌نامه‌های برای حافظت از سرمایه‌گذاری خارجی شدند. اما قوانین بین‌المللی از گذشته تجارت و سرمایه‌گذاری خارجی را به دو شیوه متفاوت تنظیم کرده‌اند. این مسیرهای تکاملی مجزا به مغایرت‌هایی در شکل پیمان‌نامه‌ها، فرهنگ نهادها و تنظیم مناقشه‌ها منجر شده است. این مرزهای ضعیف با فرسایش ناگزیری که طی اواخر قرن 20 و اوایل قرن 21 ایجاد شد، بسیار متخلخل و غیرقابل دفاع شده‌اند. فاکتورهای قوی اقتصادی، قانونی و اجتماعی اکنون دو این دو سیستم را به هم نزدیک می‌کنند.

جورگن کرتز در این کتاب به صورت سیستماتیک دینامیک‌های پیچیده این پدیده همگرا را که کمتر درک می‌شود، کشف کرده است. کرتز به ارتباطات فزاینده بین تجارت بین‌الملل و قانون سرمایه‌گذاری می‌پردازد و چارچوب رام‌شونده را برای درک روابط عمیق بین آنها مطرح می‌کند. نویسنده همچنین تدبیری دقیق از تصمیم‌های قانونی سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهد که نشان‌دهنده تمایز واضح بین افرادی است که درک پیچیده‌ای از تحلیل WTO دارند و آنهایی که ندارند. این کتاب همچنین ایده‌ها و احتمالات اصلاحی را ارائه می‌دهد و مجموعه دیدگاه‌های تئوریک و مدل‌های تعلیمی را در اختیار مذاکره‌کنندگان پیمان‌‌نامه‌ها و دیگر مقامات دولتی قرار می‌دهد. این دیدگاه‌ها و مدل‌ها می‌توانند بازیگران تجاری را در ایجاد سطحی پایدار و قابل توجهی از اشتراک بین دو سیستم قانونی تجارت راهنمایی کنند.

کتاب پروفسور کرتز تدبیری محرک و مهیج از حوزه‌ای معاصر است که اهمیت فزاینده‌ای دارد. دانش کامل او تاثیرگذار است و تحلیل و دیدگاه او هم اطلاعات زیادی در اختیار خواننده می‌گذارد و هم او را به چالش می‌کشد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سیستم های همگرا     |     جهانی شدن     |     کرتز     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
صادرات با ارزش افزوده در اولویت است
صادرات با ارزش افزوده در اولویت است محمد رضا مودودی معتقد است در شرایط فعلی صادرات با ارزش افزوده بیشتر می تواند پیام پیام خوبی به اقتصاد کشور متبادر می کند
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ |
یادداشت
نظرسنجی
34.229.76.193
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
بازار متشکل ارزی و ثبات در بازار
اگزیم نیوز بررسی کرد بازار متشکل ارزی و ثبات در بازار بازار متشکل ارزی می تواند روند کاهش و ثبات قیمت ارز را تقویت کند
سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: