2019 November 18   ,   ٢١ ربيع الأوّل ١٤٤١   ,    دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸     
کد خبر : ۳۰۸۰۱ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸
رئیس کل گمرک اعلام کرد: اختیارات و امکانات گمرک متناسب با وظایف آن نیست

رئیس کل گمرک گفت: گمرک جمهوری اسلامی ایران بیشترین تکالیف را با کمترین اختیارات و اعتبارات انجام می‌دهد و کارکنان آن به ویژه در مرزها از حداقل امکانات رفاهی و معیشتی برخوردارند

رئیس کل گمرک ایران گفت: گمرک جمهوری اسلامی ایران بیشترین تکالیف را با کمترین اختیارات و اعتبارات انجام می‌دهد و کارکنان آن به ویژه در مرزها از حداقل امکانات رفاهی و معیشتی برخوردارند.

به گزارش اگزیم نیوز به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، مهدی میراشرفی در حاشیه بازدید از مرز بین‌المللی شلمچه و در جمع کارکنان ارائه‌دهنده خدمت به زائران افزود: خوشا به حال آنهایی که با همت عالی به پیاده‌روی اربعین می‌روند و بعد هم کسانی که خالصانه به آنها خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه گمرک جزو سازمان‌های دولتی مظلوم است، اظهارداشت: نقش نیروی انسانی در این سازمان بسیار پررنگ است، به همین دلیل باید برای تأمین امکانات، تجهیزات و معیشت آنها تمام تلاش خود را به کار بگیریم.

میراشرفی تصریح کرد: شاید با مکانیزه شدن بخش کشاورزی، یک دستگاه بتواند کار عده زیادی را انجام دهد، اما در سازمان‌هایی مثل گمرک امکان انجام این کار نیست.

رئیس کل گمرک ایران بر توجه ویژه کارکنان به اخلاق مداری، جوانمردی و آزادگی تأکید کرد و گفت: پیاده‌روی اربعین حسینی قصد نمایان ساختن و پررنگ کردن شعار آزادگی را دارد و امیدوارم همه ما شعار "هیهات من الذله" را سرلوحه کار و زندگی خود قرار داده و هرگز زیر بار ظلم نرویم.

وی در بخشی دیگری از سخنان خود با بیان اهمیت نقش گمرک در توسعه و تسهیل تجارت افزود: وقتی گمرک در کنار بحث تجارت و سازمان جهانی تجارت قرار گرفت و گفته شد که این سازمان (WTO) به دنبال اشاعه تجارت آزاد در دنیا است، اولین مسئله‌ای که مطرح شد این بود که درآمد گمرک کاهش خواهد یافت و گمرک با این تجارت آزاد، نقش خود را از دست می‌دهد، اما باید اعلام کنم که اتفاقا نقش گمرک پررنگ‌تر شده است.

میراشرفی با اشاره به نقش حاکمیتی گمرک جمهوری اسلامی ایران اظهارداشت: شاید بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های خدمات‌دهنده مثلاً گاز، آب، برق و یا مخابرات قابلیت و شرایط خصوصی شدن را داشته باشند، ولی گمرک تحت هیچ شرایطی خصوصی نمی‌شود و حاکمیتی باقی خواهد ماند که این مسئله نشان‌دهنده درجه اهمیت گمرک است.

رئیس کل گمرک ایران با اشاره به آخرین تکنیک‌ها و روش‌های کاری در گمرکات جهان اضافه کرد: در حال حاضر دنیا از کنترل‌های ملموس و مزاحم به سمت کنترل‌های غیرملموس و غیرمزاحم حرکت می‌کند و در گمرک ایران هم این حرکت با بهره‌گیری از ابزارهای الکترونیکی در حال انجام است.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : میراشرفی     |     اقدامات گمرکی     |     گمرک     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
یادداشت
نظرسنجی
34.237.51.35
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
افت ۲۴ میلیارد دلاری مبادلات تجاری تهران-دمشق در ۱۰ سال
در دومین همایش معرفی فرصت‌های تجاری سوریه بررسی شد: افت ۲۴ میلیارد دلاری مبادلات تجاری تهران-دمشق در ۱۰ سال حجم مبادلات تجاری ایران و سوریه متاثر از کاهش مبادلات تجاری سوریه از بالاترین رقم آن که ۳۰ میلیارد دلار بوده به کمترین رقم یعنی ۶ میلیارد دلار در فاصله سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸ رسیده است
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ |
معرفی کتاب فریب طعمه ها
معرفی کتاب فریب طعمه ها

چگونه دست نامرئی بازار انسان را به سمت مصرف کالاهایی سوق می دهد که نیازی به آنها ندارد؟ جورج اکرلاف ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: