2019 July 23   ,   ٢١ ذو القعدة ١٤٤٠   ,    سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸     
کد خبر : ۲۸۲۲۳ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸
اخبار سیاسی بازار ارز را نزولی کرد دلار فعلا کاهشی است

بررسی های بازار ارز نشان می دهد کاهش نسبی تهدیدها و بازگشت آرام ثبات به خاورمیانه و برخی سیگنال های مثبت از طرف آمریکا باعث کاهش قیمت دلار شده است

قیمت دلار در بازار تهران همچنان روند نزولی دارد. بررسی اگزیم نیوز از بازار ارز نشان می دهد قیمت دلار در بازار تهران تا این لحظه به حدود 13 هزار و 150 تومان رسیده و حتی قیمت خرید از این رقم در حدود 100 تومان کمتر است.

فعالان بازار می گویند بانک مرکزی نقش مهمی در تعادل قیمت ارز در شرایط کنونی ایفا می کند. به عقیده آنها بازار هم اکنون در وضعیت حساسی قرار دارد زیرا خبرهای مثبت و منفی به یک میزان روی آن اثر می گذارند و این موضوع باعث می شود بازار سردرگم شود اما بازارساز با حضور عاقلانه در بازار مانع از هدایت بازار به هر دو سمت به صورت روانی شده است.

بانک مرکزی در حال حاضر با تزریق ارز بهع بازار اجازه رشد قیمت را به آن نمی دهد و با توجه به خبرهای شنیده شده از کاهش تهدیدهای لفظی آمریکا علیه ایران تقاضا نیز در این بازار کاهش یافته است.

به نظر می رسد فعالان این حوزه که سفته بازی می کردند ترجیه می دهند تا دقایق آخر منتظر بمانند اما شاید این انتظار به نفع آنان نباشد و قیمت بشکند که در این صورت کاهش ارز مانند سقوط بهمن آنها را در بر خواهد گرفت.

در این رابطه یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس علت اصلی روند کاهشی نرخ دلار را به مسائل سیاسی مرتبط دانست.

حمید گرمابی در این ارتباط با اشاره به این که روند کاهشی دلار همچنان ادامه دارد، اظهار داشت: قیمت دلار در بدترین حالت ثابت می ماند و بعید به نظر می رسد که افزایش داشته باشد.

وی تاکید کرد: تا زمانی که شرایط سیاسی و اقتصادی کشور با ثبات باشد، روند کاهشی ادامه دارد، از سوی دیگر تنش های بین المللی و منطقه ای تعدیل شده است و از شدت فشارهای بیرونی بر اقتصاد کشور کاسته شده است.

به گفته وی با تلاش هایی که در سطح دنیا صورت گرفته است، تنش های منطقه ای و بین المللی علیه ایران کاهش یافته است و همین تعدیل تنش تاثیر مستقیمی بر کاهش نرخ ارز داشته است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : قیمت ارز     |     دلار     |     بانک مرکزی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
فاجعه اقتصادی در جهان؛ نتیجه حمله به ایران
فاجعه اقتصادی در جهان؛ نتیجه حمله به ایران اگر آمریکا به ایران حمله نظامی کند فاجعه ای تمام عیار برای دنیا رقم می خورد و این فاجعه اقتصادی از زوایای مختلف قابل بررسی است
یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ |
نظرسنجی
35.153.135.60
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
۲۰ بانک پیشرو در حوزه بانکداری دیجیتال در دنیا
اگزیم نیوز بررسی کرد ۲۰ بانک پیشرو در حوزه بانکداری دیجیتال در دنیا اگزیم نیوز در این گزارش به معرفی خدمات مالی ۲۰ بانک معتبر دنیا می پردازد که فعالیت های خود را بر بستر دیجیتال ارایه می کنند
یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: