2020 February 23   ,   ٢٩ جمادى الثانية ١٤٤١   ,    یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸     
کد خبر : ۲۸۱۸۳ گروه : اقتصاد کلان تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
در ششمین جلسه شورای راهبردی توسعه صادرات غیر نفتی مطرح شد: تعیین تکلیف ارز۴۲۰۰ تومانی در واپسین روزهای خرداد

امیر باقری، نماینده شورای اقتصادی سران قوا گفت: مباحث مطرح شده در خصوص تغییرات سیاست‌های ارزی کشور را به دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه انتقال داده‌ شده و دو سناریوی ارزی برای کشور تدوین شده و از میان آنها با نظر رئیس جمهور یکی انتخاب می شود

 به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز نماینده شورای اقتصادی سران قوا نیز در  ششمین جلسه شورای راهبردی توسعه صادرات غیر نفتی جلسه از تشکیل جلسه ستاد اقتصادی سران سه قوه برای تعیین تکلیف حذف ارز 4200 تومانی در سی خرداد  خبر داد و گفت:  مباحث مطرح شده در خصوص تغییرات سیاست‌های ارزی کشور را به دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه انتقال داده‌ شده  و دو سناریوی ارزی برای کشور تدوین شده  و از میان آنها با نظر رئیس جمهور یکی انتخاب می شود.

 وی اظهار داشت در سناریوی اول پیشنهاد شده ارز ۴۲۰۰ تومانی همچنان باقی بماند، اما به تعداد محدودی از کالاها تعلق گیرد. یعنی بجز ۴ قلم کالای حذف شده از لیست کالاهای مشمول ارز دولتی، اقلام دیگری هم از این لیست خارج شود؛ همچنین در این پیشنهاد آمده که حدود ۵۰ درصد از ارز پتروشیمی و صادرات در سامانه نیما عرضه شود و بقیه صادرکنندگان بتوانند ارزشان را در فرایند واردات در برابر صادرات به کشور بازگردانند.

نماینده شورای اقتصادی سران قوا خاطرنشان کرد: در این سناریو قرار است نرخ ارز نیما نیز به صورت آرام به سمت نرخ واردات در برابر صادرات حرکت کند؛ در این  سیاست عملاً یک بازار ارزی بیشتر نخواهیم داشت و ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف خواهد شد البته سناریوی اول به خواسته‌های رئیس جمهوری نزدیک‌تر بوده و احتمال اجرای آن بیشتر است.

به گفته نماینده شورای اقتصادی سران قوا سناریوی اول طبق وضعیت موجود و حرکت به سمت کمتر شدن سهم ارز نیمایی و سناریوی دوم حذف کامل ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی است.

به گزارش خبرنگار اگزیم نیوز محسن جلال پور، رئیس اسبق اتاق بازرگانی ایران، در این جلسه گفت: صادرکنندگان غیر نفتی هنوز برای پرداخت مالیات 97 در مورد اظهارنامه های مالیاتی خود بلاتکلیف مانده  و کماکان در انتظار ابلاغ دستورالعمل در اینباره هستند.

جلال پور با اشاره به تغییرات متعدد در دستورالعمل های مالیاتی سال 97 گفت: این موضوع باعث شده صادرکنندگان در تنظیم اظهارنامه های مالیاتی خود سردرگم باشند؛ ادامه این روند قطعا صادرکنندگان قانونمدار را تنبیه و قانونگریزان مالیاتی را تشویق خواهد کرد.

 وی با اعلام این خبر امکان صادرات بیش از 2.5 میلیارد دلار صادرات محصولات کشاورزی در سال 98، گفت: برداشت محصولات از ماه آینده شروع می شود  و باید سیاست های صادراتی در مسیری باشد که این حجم ارز صادراتی به کشور بازگردد؛ با اتخاذ تصمیم های درست صادراتی، مانع صادرات محصولات توسط کسانی خواهیم شد که اهمیتی به بازگشت ارز صادراتی نمی دهند.

 

 

 

 

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
نظرسنجی
34.226.244.70
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
بازار باز اهرم مداخله غیر مستقیم در بازار پول
عضو شورای فقهی بانک مرکزی تشریح کرد: بازار باز اهرم مداخله غیر مستقیم در بازار پول به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز، پژوهشکده پولی و بانکی با همکاری انحمن مالی اسلامی، هفته گذشته نشستی تحت عنوان کارکردهای توافق نامه بازخرید منطبق با شریعت در بازارهای پول و سرمایه برگزار کرد
شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ |
معرفی کتاب قوی سیاه
معرفی کتاب قوی سیاه

اثر نسیم نیکولاس طالب
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: