2019 June 24   ,   ٢١ شوّال ١٤٤٠   ,    دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸     
کد خبر : ۲۶۷۹۱ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸
ناصر بهزاد خبر داد ۴ صنعت مورد اقبال در بازار عراق

رایزن بازرگانی ایران در عراق اعلام کرد رویدادهای بین‌المللی صنعت پلاستیک، صنعت بسته بندی، صنعت ساختمان، صنعت تجهیزات پزشکی و صنایع غذایی که محصولات آنها مورد اقبال و تقاضای عراق است

رایزن بازرگانی ایران در عراق از برگزاری رویدادهای ترویجی به منظور توسعۀ ظرفیت‌های مزیت‌دار تولیدی ایران در عراق طی سه ماه اول سال جاری خبر داد.

به گزارش اگزیم نیوز به نقل از روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، ناصر بهزاد گفت: رویدادهای بین‌المللی صنعت پلاستیک، صنعت بسته بندی، صنعت ساختمان، صنعت تجهیزات پزشکی و صنایع غذایی که محصولات آنها مورد اقبال و تقاضای عراق است  در قالب نمایشگاه های اختصاصی با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران پیش بینی شده که  از 26 فروردین تا 8 خرداد 98 در بغداد اجرایی خواهد شد.

وی افزود : از جمله اهداف برگزاری این رویدادها، علاوه بر بازاریابی محصولات تولید ایران، پیاده سازی برنامه های مختلف از جمله تشکیل نشست‌های تخصصی، ایجاد گروه‌های  مشترک تجاری تولیدی و مذاکره با مقامات ذیربط دولتی و خصوصی  عراق به منظور افزایش هرچه بیشتر تعاملات بازرگانی دو طرف خواهد بود.

رایزن بازرگانی ایران در عراق اظهار داشت: در این نمایشگاه ها، مجموعاً 150  واحد تولیدی از ایران ضمن به نمایش گذاردن کالاهای صادراتی خود در فضایی  معادل 2000 متر مربع، به پایش بازار و برنامه‌ریزی جهت نفوذ یا تقویت  حضور در بازار عراق برای کشور می‌پردازند.

بهزاد در ادامه یادآور شد: مجموع سهم محصولات صنعت پلاستیک، صنعت بسته بندی، صنعت ساختمان، صنعت تجهیزات پزشکی و صنایع غذایی در سبد صادرات غیرنفتی  ایران به عراق 55 درصد است و در حال حاضر سالانه می‌تواند رقمی برابر با 5 میلیار دلار ارزآوری برای کشور داشته باشد.

گفتنی است، برنامه‌ریزی پلکانی برای افزایش میانگین سالیانه 25 درصد صرفاً در پنج بخش یاد شده می‌تواند صادرات کشور به عراق را  بر اساس هدفگذاری‌های انجام شده  تا افق 1400 افزایش داده و موجب کسب جایگاه برتر ایران در تأمین و عرضه  گردد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : صنعت بسته بندی     |     صنعت فلزات     |     صنعت پلاستیک     |     بازار عراق     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
بازدارندگی مالیات برای فعالیت های «اختلال زا»
بازدارندگی مالیات برای فعالیت های «اختلال زا» وزیر اقتصاد از مالیات بر فعالیت های اختلال زا خبر داده است اما باید این نوع مالیات حالت بازدارندگی برای این فعالیت ها داشته باشد نه این که صرفا منبع درآمدی برای دولت شود
یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ |
یادداشت
نظرسنجی
54.226.30.186
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
درآمدی بر جایگزینی نفت در بودجه دولت
اگزیم نیوز مبانی علمی جایگزینی مالیات به جای نفت در بودجه را بررسی کرد (بخش اول) درآمدی بر جایگزینی نفت در بودجه دولت دولت باید جایگزین های دیگری بجای نفت در نظر بگیرد. اگزیم نیوز در روزهای پیش رو در گزارش های متعددی به بررسی جایگزین های مذکور می پردازد
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: