2019 June 24   ,   ٢١ شوّال ١٤٤٠   ,    دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸     
کد خبر : ۲۵۸۳۳ گروه : واردات تاریخ انتشار :دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷
رییس کل سابق گمرک ایران تشریح کرد: دستاوردهای گمرکی ایران در سال ۲۰۱۸

فرود عسکری اعلام کرد ایران در حوزه های مهمی از جمله بهبود جایگاه در رتبه بندی ها، ترخیص کالا، فرایندهای گمرکی، تحویل به موقع و ... توانسته موفقیت های خوبی را کسب کند

به گزارش اگزیم نیوز فرود عسگری رییس کل سابق گمرک ایران در مراسم معارفه رییس جدید گمرک با ارایه آمارهایی در حوزه جایگاه گمرک در رتبه بندی های بین المللی و همچنین عملکرد این نهاد در حوزه تجارت خارجی از بهبود 45 پله ای شاخص تجارت فرامرزی خبر داد.

وی با اشاره به این که رتبه ایران از منظر این شاخص اکنون 121 است اعلام کرد در واردات و صادرات نیز موفقیت های مناسبی را تجربه کرده ایم بطوریکه واردات با رشد 73 درصدی عملکرد و در حوزه صادرات با رشد 79 درصدی در جایگاه کشور در این رتبه بندی ایجاد شده است.

به گفته وی کشور توانسته با بهبود 39 پله ای جایگاه خود در حوزه ترخیص کالا باز هم کارنامه خوبی از خود بر جای بگذارد و این در حالی است که در بخش لجستیک در سال جاری میلادی به جایگاه 64 رسیده ایم و تمام این مووضعات از حرکت کشور به سمت ارتقای فرایندهای گمرکی است.

وی در ادامه به موضوع تحویل به موقع کالا اشاره کرد و گفت در این حوزه نیز توانستیم با بهبود نسبی به رتبه 60 جهان برسیم.  به گفته عسگری طبق آمارهای بین المللی مقام اول مبارزه با مواد پیش ساز را در سال جاری در زمینه مواد مخدر در آسیا و اقیانوسیه کسب کردیم.

در عین حال استفاده از دستگاه های ایکس ری در گمرکات مهم کشور بطوریکه ۹۵ درصد واردات تحت پوشش این تجهیزات است از دیگر این اقدامات است. به گفته وی گمرک ایران از فروردین ماه به دنبال نوسانات ارزی و تحریم ها چالش هایی را داشت که با توجه به تجارب گذشته اقدامات خوبی صورت گرفت.

در حال حاضر با دریافت مصوباتی امور مربوط به ترخیص کالا به خوبی انجام می شود. عسگری تاکید کرد: در بحث مالیات نیز اقدامات خوبی شده و در عین حال قرار است برای فعالان واقعی اقتصادی تسهیلاتی ارایه شود و ۱۴۷ شرکت در حال حاضر از این امکان بهره مند می شوند. رییس کل سابق گمرک با اشاره به تسهیلات ترخیص نسیه کالا ادامه داد: برای ترخیص فوری کالاها نیز مهلت از یک هفته به یکماه افزایش یافت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : فرود عسگری     |     ترخیص کالا     |     اقدامات گمرکی     |     لجستیک     |     گمرک     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
بازدارندگی مالیات برای فعالیت های «اختلال زا»
بازدارندگی مالیات برای فعالیت های «اختلال زا» وزیر اقتصاد از مالیات بر فعالیت های اختلال زا خبر داده است اما باید این نوع مالیات حالت بازدارندگی برای این فعالیت ها داشته باشد نه این که صرفا منبع درآمدی برای دولت شود
یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ |
یادداشت
نظرسنجی
54.226.30.186
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
راهکارهای تامین مالی صادرات صنعتی و معدنی
اگزیم نیوز در آستانه روز صنعت و معدن بررسی کرد راهکارهای تامین مالی صادرات صنعتی و معدنی صادرات در حوزه صنعت و معدن از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا اقتصاد ایران به خصوص در حوزه صادرات مواد اولیه و معدنی ظرفیت های بالایی دارد بنابراین ضرورت دارد شیوه های تامین مالی در این حوزه بیشتر ...
دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: