2018 December 10   ,   ٢ ربيع الثاني ١٤٤٠   ,    دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷     
کد خبر : ۲۵۳۶۹ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷
رئیس انجمن صادرکنندگان نمونه و برتر ایران مطرح کرد: بخشنامه های محدود کننده بلای جان صادرات

اثرات بخشنامه های غیر کارشناسی بر بدنه اقتصاد کشور مخرب است و متاسفانه علی رغم تلاش های مکرر بخش خصوصی، استدلال فعالان اقتصادی شنیده نشد

ابراهیم جمیلی در نشست انجمن صادرکنندگان نمونه و برتر ایران، تحت عنوان "بررسی مشکلات بخشنامه پیمان سپاری ارزی" که عصر دوم مهرماه در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: اثرات بخشنامه های غیر کارشناسی بر بدنه اقتصاد کشور مخرب است و متاسفانه علی رغم تلاش های مکرر بخش خصوصی، استدلال فعالان اقتصادی شنیده نشد.

به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز، ابراهیم جمیلی اذعان داشت: ما همواره از دولت خواسته ایم که به ما اطمینان کند؛ با روند فعلی، صادرات لطمه خواهد خورد چرا که با اعمال بخشنامه هایی چون پیمان سپاری ارزی و بازگشت ارز صادرات، حفظ مشتریان قبلی غیر ممکن خواهد بود.

وی افزود: بخش خصوصی همواره در کنار دولت بوده و در روزهای سخت، در چارجوب قوانین و مقررات، همبستگی خود را اعلام کرده است.

جمیلی با اذعان به اینکه در شرایط فعلی محدودیت ها و مشکلات داخلی از تحریم ها سخت تر است، گفت: تصمیماتی که تحت عنوان کمک به صادرات اخذ شده ، در عمل مانع محسوب شده و بر ضد آن به کار گرفته می شود.

رئیس خانه اقتصاد در ادامه با اشاره به ویژگیهای مختلف کالای صادراتی و راهبردهای صادراتی متناسب به آنها، گفت: در حال حاضر برگشت ارز حاصل از صادرات در ساختار سامانه نیما، عملا ممکن نیست و همه تلاش ما را برای حفظ بازارهای صادراتی در شرایط تحریم بدون ایجاد حساسیت را بی اثر می کند؛ نتیجه این سیاست ها بسته شدن حساب صادرکنندگان در کشورهایی چون عمان، ترکیه و امارات است.

ابراهیم جمیلی با اظهار تاسف از شرایط بوجود آمده در بازارهای صادراتی گفت: خسران ناشی از سیاست های اعمال شده و محدودیت هایی که در حوزه صادرات رخ داده، قابل جبران نیست و باید پیش از آنکه سهم صادرات غیر نفتی کشور بیش از این کاهش پیدا کند برای آن چاره جویی کرد.

وی در ادامه به دو خواسته فعالان اقتصادی اشاره کرد و گفت خواسته اول ما از کارگروه تنظیم بازار که عملا برای اشتغال، زندگی و ارزآوری ما تصمیم می گیرد، این است که جلسه ای را برای شنیدن مشکلات و راهکارهای خروج از شرایط بد به وجود آمده برای صادرات تشکیل بدهد. و مطالبه دیگر ما از مجلس شورای اسلامی است مبنی بر اینکه به موقع بخشنامه ها را با قوانین تطبیق بدهد.

در پایان این نشست، نامه انجمن صادرکنندگان نمونه به رئیس جمهور پیرامون مشکلات بخشنامه های محدود کننده دولت و راهکارهای پیشنهادی بخش خصوصی، قرائت و مورد تایید حاضران در جلسه قرار گرفت.
ابراهیم جمیلی اظهار امیدواری کرد که با پیگیری های صورت گرفته، بتوان مشکلات حوزه صادرات غیر نفتی را رفع و فعالیت های صادراتی را از بن بست پیش آمده خارج کرد.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ارز و صادرات     |     پیمان سپاری     |     نرخ ارز     |     نوسانات ارزی     |     ارز     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
نااطمینانی به اقتصاد دنیا در ۲۰۱۹
نااطمینانی به اقتصاد دنیا در ۲۰۱۹ نشانه های محکمی وجود دارد که جهان سال اینده شرایط سخت تری را تجربه خواهد کرد اما نمی تواند نسبت به این وضعیت با یک پیش بینی بسیار بدبینانه سخن گفت
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ |
یادداشت
نظرسنجی
54.234.228.78
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
عبور از هدفگذاری ۵۴ میلیارددلاری با بسترسازی مشوق های صادراتی
سرپرست سازمان توسعه و تجارت ایران در گفتگو با اگزیم نیوز مطرح کرد عبور از هدفگذاری ۵۴ میلیارددلاری با بسترسازی مشوق های صادراتی مشوق های صادراتی نباید فقط به بهبود عدد صادراتی کمک کند بلکه باید هم زمان تفکر و دانش صادرکنندگان را نیز در مقیاس بین المللی ارتقا بدهد تا آنها برای حضور در بازارهای بین المللی آماده باشند. امیدواریم ...
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: