2018 October 21   ,   ١١ صفر ١٤٤٠   ,    یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷     
کد خبر : ۲۴۹۴۳ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
وزارت بازرگانی عراق اعلام کرد: یکسان بودن تعرفه های گمرکی عراق برای همه کشورها

به گفته سلمان جمیلی، سرپرست وزارت بازرگانی عراق، به موجب مصوبه هیات وزیران عراق، از سال ۲۰۱۶ اعمال تعرفه های گمرکی قانونی در تمام مرزهای رسمی کشور عراق و برای تمام کالاهای وارداتی از تمام کشورها یکسان تعیین شده و این دستورالعمل اجرایی شده است

 در پی انتشار اخبار مبتنی بر اعمال تعرفه تبعیض آمیز برای واردات کالا به کشور عراق، بیست و سوم خردادماه در جلسه ای که با حضور وزیر برنامه ریزی و سرپرست وزارت بازرگانی بغداد برگزار شد، این موضوع از سوی ایران مورد انتقاد قرار گرفت.

به گزارش اگزیم نیوز، سلمان جمیلی، سرپرست وزارت بازرگانی عراق ضمن رد این موضوع اعلام کرد که به موجب مصوبه هیات وزیران عراق، از سال 2016 اعمال تعرفه های گمرکی قانونی در تمام مرزهای رسمی کشور عراق و برای تمام کالاهای وارداتی از تمام کشورها یکسان تعیین شده و این دستورالعمل اجرایی شده است.

براساس رونوشت مصوبه هیات وزیران این کشور به تاریخ 18/10/2016، بر اساس پیشنهاد وزیر صنایع و معادن آقای مهندس محمد شیاع صبار السودانی در خلال جلسه هیات وزیران و نظر به اشباع بازارهای محلی( ملی) با محصولات وارداتی ( خارج از مرز) و در راستای حمایت از تولیدات ملی و به استناد قانون حمایت از تولیدات داخلی مقرر شد تا ورود کالاها از تمام کشورهای دنیا تعرفه های گمرکی قانونی در یک پوشش قرار بگیرد.

سلمان جمیلی تاکید کرد که گاها تجار اردنی و کویتی نیز همواره در خصوص تسهیلات ویژه برای واردات از ایران گلایه داشته اند و مستند ادعای خود را انجام امور صادراتی خود از طریق ترانزیت از مسیر ایران اعلام کرده اند.

وی اذعان داشت: علیهذا بر اساس مصوبه هیات وزیران عراق، اعمال تعرفه گمرکی برای واردات از اقصی نقاط گمرکی عراق، که مبین لغو موقت موافقتنامه آزاد با جهان عرب است، به شکل واحد صورت می پذیرد.  

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : تعرفه گمرکی     |     تجارت با عراق     |     قانون تعرفه گمرکی     |     ایران و عراق     |     عراق     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
«دلارزدایی» ابزار مبارزه با تحریم آمریکا؟
«دلارزدایی» ابزار مبارزه با تحریم آمریکا؟ آیا کشورهایی که در حال حاضر توسط آمریکا تحریم شده اند می توانند از دلار عبور کرده و به این ترتیب واشنگتن را وادار به تغییر در نگرش خود کنند؟
یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ |
یادداشت
نظرسنجی
54.198.212.30
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
رشد ۸ درصدی درآمدهای مالیاتی در شش ماهه سال ۹۷
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور خبر داد: رشد ۸ درصدی درآمدهای مالیاتی در شش ماهه سال ۹۷ در ۶ ماهه نخست امسال موفق شدیم با ۸ درصد رشد نسبت به سال قبل حدود ۴۳ هزار میلیارد تومان درآمد کسب کنیم به علاوه ۹ هزار میلیارد تومان هم عوارض که روی هم رفته ۵۳ هزار میلیارد تومان وصول شده است
یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: