2019 March 19   ,   ١٣ رجب ١٤٤٠   ,    سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷     
کد خبر : ۲۴۸۸۹ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷
وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد: صادرات ۱۵ میلیون تنی فولاد در افق ۱۴۰۴

شریعتمداری در مراسم افتتاح طرح توسعه فولاد سبا با اعلام این خبر که متوسط رشد تولید فولاد در سال ۲۰۱۷ در کشور ۲۲ درصد بوده از صادرات ۱۵ میلیون تنی فولاد در افق چشم انداز خبر داد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با وجود آنکه متوسط رشد تولید جهانی فولاد در سال 2017 میلادی 6 درصد تخمین زده می شود ، این رقم در ایران 22 درصد بوده است.

محمد شریعتمداری در آیین افتتاح و بهره برداری طرح توسعه فولاد سبا در اصفهان با بیان اینکه تلاش ما ایجاد تعادل و تنوع دربخش های مختلف فولاد ومحصولات آن است، افزود: تنوع در تولید، صنعت فولاد را مقاوم و اقتصاد کشور را بیمه می کند.

وی حجم صادرات فولاد کشور را 9 میلیون تن در سال برآورد کرد و گفت: در بخش داخلی نیزسرانه مصرف فولاد کشور 230 کیلوگرم است که باید به 400 کیلوگرم برسد.

شریعتمداری تاکید کرد: همچنین با اجرای طرح های فولاد سازی در کشور پیش بینی می شود صادرات فولاد ایران در افق 1404 به 15 میلیون تُن در سال برسد.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت رقم کنونی ظرفیت تولید فولاد در ایران را 34 میلیون تن در سال اعلام کرد و گفت : با طرح های توسعه در نظر است این رقم به 55 میلیون تن در افق 1404 برسد.

وی تاکید کرد: برای رسیدن به تولید 55 میلیون تُن فولاد در افق 1404، به هشت میلیارد یورو سرمایه و نیز 6.5 میلیارد یورو سرمایه گذاری در بخش ریلی و چهار میلیارد یورو در بخش برق نیاز است.

شریعتمداری افزود: فولاد مبارکه اصفهان سهم یک درصدی از تولید ناخالص داخلی و پنج درصدی صنعت کشور را بخود اختصاص داده و تمام زنجیره تولید فولاد را دراختیار دارد. 

وی با بیان اینکه 84 درصد آنچه در صنعت فولاد به کار گرفته می شود محصول متخصصان ایرانی است، گفت: صنعت فولاد کشور بیش از 2هزار و 800 واحد صنعتی بزرگ و کوچک تجهیزات و امکانات صنعت فولاد را پشتیبانی کرده و فناوری های روز جهان را در این بخش بومی سازی می کند. 

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: فولاد مبارکه درجهت حل مشکل آب منطقه، نقش مهمی را به عهده گرفته است به گونه ای که میزان آب دریافتی این شرکت از ابتدا تاکنون به یک هفتم کاهش یافته و تلاش های گسترده ای در خصوص ایجاد زیرساخت های آب برای منطقه داشته است. 

وی اضافه کرد: این شرکت سه هزار و 800 میلیارد تومان منابع مالی خود را با نرخ 12 درصد در اختیار واحدهای تولیدی همکار با فولاد مبارکه اصفهان قرار می دهد که نقش مهمی در افزایش پایداری و پویایی این شرکت ها دارد.

به گفته شریعتمداری به رغم مشکلاتی که اقتصاد کشور در مدت اخیر با آن مواجه بوده ، بیش از 230 واحد صنعتی در کشور احیا شده است.

وی تصریح کرد : هرچند واحدهای صنعتی با مشکلات اخیر ریزشهایی داشته اند اما در مجموع صنعت کشور پویاست و با موفقیت از این مخاطرات عبور خواهد کرد.

بهره برداری از طرح توسعه فولادسازی و نورد پیوسته سبا از زیر مجموعه های شرکت فولاد مبارکه اصفهان امروز سه شنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت آغاز شد.

در این مراسم همچنین چهار طرح نیروگاه 25 مگاواتی برق فولاد سبا، تصفیه خانه پساب های صنعتی فولاد مبارکه، احداث کارخانه آهک کلسینه شرکت فولاد سنگ مبارکه و طرح تقلیل فشار گاز فولاد مبارکه به طور همزمان به بهره برداری رسید. 

طرح توسعه فولادسازی و نورد پیوسته سبا با سرمایه گذاری حدود 220 میلیون یورو (146 میلیون یورو و 2 هزار و 536 میلیارد ریال ) اجرا شده و با بهره برداری از آن، ظرفیت تولید محصولات فولاد سبا از 750 هزار تُن به یک میلیون و 600 هزار تُن در سال افزایش می یابد. 

تولیدات این مجتمع شامل کلاف نورد گرم، ورق های فولادی و ورق آجدار است و با اجرای طرح توسعه آن برای 150 نفر بصورت مستقیم اشتغالزایی می شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : فولاد سبا     |     زنجیره فولاد     |     تولید فولاد     |     صادرات     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
نفت ایران در ۲۰۴۰
نفت ایران در ۲۰۴۰ مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به بررسی وضعیت صنعت نفت ایران در سال ۲۰۴۰ پرداخته است
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ |
نظرسنجی
107.20.10.203
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
پیش بینی مسیر حرکت اقتصاد خاورمیانه   در ۲۰۱۹
یک وبسایت آمریکایی بررسی کرد پیش بینی مسیر حرکت اقتصاد خاورمیانه در ۲۰۱۹ focus-economics پیش بینی کرد مصر بیشترین رشد را در خاورمیانه تجربه کند و در مجموع کشورهای این منطقه رشدی ۱.۹ درصدی را کسب کنند
یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: