2018 July 20   ,   ٨ ذو القعدة ١٤٣٩   ,    جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷     
کد خبر : ۲۴۸۶۷ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران مطرح کرد: ممنوعیت حساب شده صادرات ۱۸ قلم محصول کشاورزی

به گفته مهدی معصومی اصفهانی به واردات کالای یاد شده در ابلاغیه اخیر گمرک، ارز ۳۸۰۰ تومانی تعلق می گیرد که بلافاصله با ارز ۸۰۰۰ تومانی صادرمی شوند و با ممنوعیت اعمال شده برای صادرات این اقلام، جلو این فرصت طلبی گرفته می شود.

مهدی معصومی اصفهانی در گفتگو با خبرنگار اگزیم نیوز دستورالعمل ممنوعیت صادرات 18 قلم کالای اساسی و ضروری کشاورزی را تصمیم درستی خواند و گفت: برای کالای یاد شده در ابلاغیه اخیر گمرک، ارز 3800 تومانی تعلق می گیرد که بلافاصله با ارز 8000 تومانی صادرمی شوند؛ با ممنوعیت اعمال شده برای صادرات این محصولات، جلو این حرکت اشتباه گرفته می شود.

عضو کمیسیون کشاورزی اتاق تهران تشریح کرد: محصولاتی که در دستورالعمل یاد شده آمده، وارداتی هستند و مطابق با این ابلاغیه جلو صادرات این محصولات گرفته می شود؛ در واقع این اقلام در لیست تولیدات کشاورزی صادراتی ما نیستند.

وی گفت: در جریان نوسانات ارزی اخیر بسیاری از افراد با ارز دولتی، اقدام به واردات کرده و بلافاصله  با صادرات آن به نرخ بازار، سود دوبرابری کسب کردند.

به گزارش اگزیم نیوز در این دستورالعمل که ششم تیرماه به اطلاع وزرای اقتصاد و دارایی و صنعت، معدن و تجارت رسید، امده است: عوارض و مجور صادراتی برای صادرات 18 قلم کالای اساسی و ضروری کشاورزی از جمله ذرت، گندم، ارد، جو، جوی دوسر، دانه های روغنی، روغن خام و پالم، یونجه، کاه و کلش، پودر ماهی و گوشت، انواع سویا، کنجاله سویا، تفاله ها، خوراک ابزیان، افزودنی های خوراک آبزیان، چاودارو سورگم تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

این دستور العمل برای اجرا از سوی مدیرکل دفتر صادرات گمرک به تمامی گمرکات اجرایی کشور ابلاغ شده است.

 

 

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ممنوعیت صادرات ۱۸ قلم محصول کشاورزی     |     مهدی معصومی اصفهانی     |     کشاورزی     |     صادرات     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
عبور از تحریم های پولی با ارزهای جایگزین
عبور از تحریم های پولی با ارزهای جایگزین با خروج آمریکا از برجام و پیش بینی بروز برخی مشکلات در نقل و انتقال ارزی به خصوص دلار کارشناسان اعلام کردند استفاده از ارزهای محلی به عنوان یک راهکار منطقی می تواند کشور را در رسیدن به اهداف خود ...
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ |
نظرسنجی
54.198.170.159
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
راهکارهای حل چالش های کارت های بازرگانی
در یک نشست تلویزیونی بررسی شد: راهکارهای حل چالش های کارت های بازرگانی چالش استفاده از کارت های بازرگانی اجاره ای و سواستفاده از کارت های بازرگانی برخی افراد در سال های اخیر مشکلات فراوانی را برای اقتصاد کشور به وجود آورده است
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ |
مبانی سرمایه داری
مبانی سرمایه داری

کتاب مبانی سرمایه داری با بررسی سرمایه‏ داری از دو دیدگاه بالا به پایین و پایین به بالا، ارائه ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: