2018 December 11   ,   ٣ ربيع الثاني ١٤٤٠   ,    سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷     
کد خبر : ۲۴۸۲۰ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷
معاون اول رئیس جمهور مطرح کرد: ایران در آغاز راه صنعتی شدن

اسحاق جهانگیری: اشتغالزایی و مهار تورم، از دستاوردهای دولت در پنج سال اخیر بوده و با این وجود ما در آغاز مسیر صنعتی شدن قرار داریم.

 به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز اسحاق جهانگیری در مراسم روز ملی صنعت و معدن با اشاره به دستاوردهای دولت گفت: اشتغالزایی و  مهار تورم   از مهمترین دستاوردهای دولت در پنج سال اخیر بوده  و با این وجود ما در آغاز مسیر صنعتی شدن قرار داریم.

جهانگیری از دغدغه های خود در مورد صنعت و معدن کشور سخن گفت و افزود: : همیشه به صنعت و معدن کشور به عنوان نقطه اتکا توسعه ایران فکر می‌ کنم و بر این باورم بار تحقق آرزوی ایرانی آباد و پیشرفته بر دوش فعالان اقتصادی و خصوصا فعالان بخش و معدن است.

وی با اشاره به اینکه در کشورهای صنعتی، بخش خدمات سهم بیشتری نسبت به بخش صنعت و معدن در تولید ناخالص داخلی دارد گفت: ممکن است این سهم بیش از 70 درصد باشد، اما این سهم مربوط به خدماتی می شود که متکی به واحدهای تولیدی است. 

 به گفته معاون اول رئیس جمهور ما هنوز در ابتدای مسیر صنعتی شدن هستیم، دولت و صنعت گران و فعالان بنگاه‌ها نقش‌ها و رسالت‌هایی دارند و دولت باید به وظیفه خودش دقیق عمل کند؛ در دولت یازدهم دو سه مساله را در دستور کار قرار داده شد تا  بتوان فضای بین‌المللی برای فعالان اقتصادی را یک فضای پیش برنده کرد و به این منظور تیم دولت برای تحقق این مساله تجهیز شد

جهانگیری با اذعان به اینکه سیاست‌های پولی و بانکی دولت باید در فضای اقتصادی آرامش زا باشد گفت: دولت همه تلاش خود برای برقراری ثبات بر فضای اقتصادی کشور را به کار برد و به فضل الهی توفیقات خوبی به دست آمد و در سیاست خارجی بالاخره به برجام رسیدیم و ایران توانست در مذاکره نفس‌گیر 18 ماهه دولت یازدهم به یک توافق برسد و همه قبول کنند که بر مبنای این توافق با هم کار کنیم. 

معاون اول رئیس جمهور گفت: زمانی که یک شوک اقتصادی ایجاد می شود و درآمد مردم به شدت کاهش می‌یابد، یک دوره طولانی باید طی شود که درآمد مردم و قدرت خرید مردم به قبل از شوک اقتصادی برگردد، شوک اقتصادی که در سال 84 تا 92 صورت گرفته بود، به شدت قدرت خرید مردم را کاهش داده بود و در تلاش هستیم که مشکلات را رفع کنیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : بزرگداشت روز صنعت     |     روز صنعت     |     اسحاق جهانگیری     |     جهانگیری     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
نااطمینانی به اقتصاد دنیا در ۲۰۱۹
نااطمینانی به اقتصاد دنیا در ۲۰۱۹ نشانه های محکمی وجود دارد که جهان سال اینده شرایط سخت تری را تجربه خواهد کرد اما نمی تواند نسبت به این وضعیت با یک پیش بینی بسیار بدبینانه سخن گفت
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ |
یادداشت
نظرسنجی
34.228.30.69
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
عبور از هدفگذاری ۵۴ میلیارددلاری با بسترسازی مشوق های صادراتی
سرپرست سازمان توسعه و تجارت ایران در گفتگو با اگزیم نیوز مطرح کرد عبور از هدفگذاری ۵۴ میلیارددلاری با بسترسازی مشوق های صادراتی مشوق های صادراتی نباید فقط به بهبود عدد صادراتی کمک کند بلکه باید هم زمان تفکر و دانش صادرکنندگان را نیز در مقیاس بین المللی ارتقا بدهد تا آنها برای حضور در بازارهای بین المللی آماده باشند. امیدواریم ...
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: