2019 March 19   ,   ١٣ رجب ١٤٤٠   ,    سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷     
کد خبر : ۲۴۵۰۹ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
رئیس سازمان صنایع کوچک وشهرک های صنعتی: حل مشکلات صنعت کفش تا دو ماه آینده

صادق نجفی در تیتر امشب قول داد تمام مشکلات و چالش های صنعت کفش کشور تا دو ماه آینده حل می شود

به گزارش اگزيم نيوز به نقل از صداوسيما، صادق نجفی در ارتباط تلفنی در تیتر امشب پس از شنیدن مشکلات صنعت کفش از دست اندر کاران این کشور گفت: پس از سفر رئیس جمهور به تبریز و بازدید از بازار کفش تاکنون چندیی مشکل صنعت کفش مرتفع شد که واردات مواد اولیه از جمله این مشکلات بود.

رئیس سازمان صنایع کوچک وشهرک های صنعتی در پاسخ به درخواست شجری رئیس اتحادیه کفش دست دوز تهران برای انتقال واحد های تولیدی کفش از پایتخت به شهرک های صنعتی و تسهیل این جابجایی گفت: اگر چه این جابجایی و تسهیل در انتقال تولیدکنندگان کفش به شهرک های صنعتی ابلاغ شده است ، فردا(یکشنبه) تاخیر در اجرای این ابلاغ را پیگیری می کنم و در هر نقطه از سراسر کشور واحد های تولیدی کوچک در صورت نیاز به فعالیت در شهرک های صنعتی حمایت می کنیم.

نجفی با اشاره به تقاضای حدود 240 واحد تولیدی کفش برای حل مشکل نقدینگی شان به 200­ واحد تولیدی­ پاسخ داده شده است.­
رئیس سازمان صنایع کوچک وشهرک های صنعتی گفت: کفش­ از جمله مشاغل اشتغالزای کشور است ولی ماشین آلات تولید کفش قدیمی و «به روز » نیست و­ مواد اولیه غیر مرغوب از جمله مشکلات این صنعت است.
محمد عرب رئیس هیات مدیره جامعه صنعت کفش ایران از میهمان حضوری برنامه تیتر امشب به 35 میلیون دلار واردات کفش اشاره کرد و گفت: تعرفه واردات کفش حدو 53 درصد است در حالی که برای حمایت از تولید کفش ایرانی پیشنهاد می کنیم پایه صادراتی به بیش از 100 دلار برای هر جفت کفش افزایش یابد.
عرب به کم اظهاری وارد کنندگان کفش در مبادی گمرکات و سوء استفاده از بی اطلاعی گمرک از قیمت اولیه در مبدا اشاره کرد و گفت: برای تامین­ نیاز کفش کشور به واردات نیاز نداریم.
عرب به مشکلاتی از جمله قوانین دست و پاگیر، سربار بودن ارزش افزوده بر تولید داخلی، مالیات بر ارزش افزوده و ترخیص مواد اولیه در گمرکات اشاره کرد و افزود:­ برای حل مشکلات صنعت کفش کشور کمیته ای با قدرت اجرایی در وزارت صنعت، معدن و تجارت تشکیل شود.

رسول شجری رئیس اتحادیه کفاشان دست‌دوز گفت: در حال حاضر 400 تا 450 میلیون جفت کفش در کشور تولید می شود که اگر تولیدکنندگان رو به مکانیزه شدن بیاورند این آمار افزایش می یابد.
او گفت: شرایطی که در کشور ما حاکم است در مقابل و در خلاف تولید می­ باشد و نهاد ها و سازمان هایی مانند شهرداری ها، بیمه ها و مالیات بر ارزش افزوده، سیستم بانکی، مشکلاتی برای تولید کنندگان بوجود آوردند که واقعا در این شرایط سخت، تولید کنندگان جهاد می کنند و متاسفانه هیچ گونه امکاناتی در اختیار تولید کنندگان قرار نمی دهند.
رئیس اتحادیه کفاشان دست‌دوز گفت: امروز بیش از 80 د رصد از تولید کنندگان (بنگاه های کوچک) تعطیل هستند و با توجه به اوضاع اقتصادی کشور مواد اولیه در اختیار تولید کنندگان قرار نمی گیرد­
شجری گفت: کارگاه های برای اینکه بتواند مواد اولیه وارد کنند باید گشایش اعتبار کنند و برای اینکار 30 درصد­ قرارتضمین­ می خواهند.
او گفت: درتهران بالغ بر 50 هزار نفر در این شغل اشتغال دارند.

رئیس اتحادیه کفاشان دست‌دوز گفت:­ ما باید­ این صنعت­ را ساماندهی کنیم و امکان انتقال واحدهای صنفی به خارج از تهران فراهم شود.
او گفت: تلاش های زیادی انجام شده تا این واحدها به قرچک ورامین انتقال گردد که فعلا­ با برخی از مشکلات روبرو هستیم.
شجری با انتقاد از اینکه شرایط تولید در کشور برای تولید کنندگان فراهم نشده است گفت: خیلی از سیستم ها بر خلاف تولید در کشور می باشد
شجری افزود: برای تولید 400 جفت کفش از ابتدا تولید تا انتها­ برای هزار نفر اشتغال ایجاد می شود و اصلا واردات کفش در کشور ضرورت ندارد و­ طبق فرموده رهبری کالایی که مورد نیاز کشور نیست واردات آن­ به کشور حرام شرعی است.
رئیس اتحادیه کفاشان دست‌دوز گفت: اکثر کفش های وارداتی عمدتا تاریخ گذشته می باشد و قیمت آن بین 50 تا 60 دلار می باشد.
شجری گفت: آمار رسمی واردات کفش به گمرک کشور 34 یا 35 میلیون دلار است که آمار رسمی سازمان جهانی اقتصاد­ واردات کفش­ قاچاق به ایران را­­ بالای 520 میلیون دلار اعلام کرده است­ و این به معنی است که­ باقی آمار قاچاق است که در گمرک ثبت نشده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : صنعت كفش     |     گشايش اعتبار     |     توليد     |     اشتغال     |     واردات     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
نفت ایران در ۲۰۴۰
نفت ایران در ۲۰۴۰ مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به بررسی وضعیت صنعت نفت ایران در سال ۲۰۴۰ پرداخته است
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ |
نظرسنجی
107.20.10.203
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
پیش بینی مسیر حرکت اقتصاد خاورمیانه   در ۲۰۱۹
یک وبسایت آمریکایی بررسی کرد پیش بینی مسیر حرکت اقتصاد خاورمیانه در ۲۰۱۹ focus-economics پیش بینی کرد مصر بیشترین رشد را در خاورمیانه تجربه کند و در مجموع کشورهای این منطقه رشدی ۱.۹ درصدی را کسب کنند
یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: