2020 September 19   ,   ٢ صفر ١٤٤٢   ,    شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹     
نتایج مرتبط با کلیدواژه واردات
پایان معدوم‌سازی جوجه‌های یکروزه با واردات نهاده‌های دامی

صنعت طیور طی ماه‌های گذشته به دلیل معضل افزایش قیمت و کمبود نهاده‌های دامی با پدیده‌هایی همچون معدوم‌سازی جوجه یکروزه و همنوع‌خواری در برخی واحدها روبرو شد که برخی کارشناسان براین باورند که تنها راهکار نجات این صنعت تامین نهاده‌های مورد نیاز با قیمت‌های مصوب است.

یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹
راهبرد برون‌رفت از شرایط موجود چیست؟ استراتژی گمشده اقتصادی

جهان برای توسعه صنعتی ۳ مسیر را در طول دهه‌های اخیر امتحان کرد:«توسعه صادرات» «جایگزینی واردات» «استراتژی مشارکت در زنجیره ارزش». اما ایران یک راه دیگر را پیمود؛«خودکفایی». نتیجه هر کدام ازاین مسیرها چه بود وکشورها به چه سرنوشتی دچار شدند؟

شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹
با تصویب ستاد تنظیم بازار؛ واردات کالاهای اساسی به شیوه اعتباری مجاز شد

ستاد تنظیم بازار در مصوبه‌ای واردات کالاهای اساسی به شیوه اعتباری و بدون محدودیت را مجاز دانست و همچنین بر تامین ارز محموله های جو وارداتی تاکید کرد.

شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹
سخنگوی گمرک اعلام کرد؛ واردات ۴.۵ میلیون تن ذرت

سخنگوی گمرک ایران با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۴.۵ میلیون تن ذرت وارد کشور شده است، گفت: ۱.۳ میلیون تن نیز در مراحل ترخیص قرار دارد.

شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹
جزئیات تجارت خارجی ایران در پنج ماه ۹۹

جدیدترین آمارهای منتشر شده از سوی اتاق بازرگانی تهران نشان می‌دهد که تحت تاثیر کرونا، تجارت خارجی ایران به شکل قابل توجهی کاهش یافته است.

شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹
فهرست دپویی‌ها در گمرک

بر اساس آخرین آمار منتشر شده، کالاهای اساسی دپو شده در گمرکات به ۳ میلیون و ۲۰۰هزار تن می‌رسد. البته به این موضوع نیز اشاره شده که قسمتی از کالاهای اساسی ماندگار در گمرکات در انتظار تامین ارز هستند.

یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹
محدودیت ثبت سفارش واردات ۲۴۰۰ تعرفه کالایی

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال حاضر محدودیت ثبت سفارش اقلام غیر ضرور و یا مشابه تولید داخل به میزان ۲۴۰۰ ردیف تعرفه از مجموع ۸۱۰۰ ردیف تعرفه اعمال می‌شود.

یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹
در پنج ماه نخست امسال صورت گرفت؛ همتی: حدود ۱۵ میلیارد دلار برای واردات تأمین ارز داشتیم

رئیس کل بانک مرکزی گفت: به رغم مشکلات تجاری ناشی از شیوع کرونا و تداوم تحریمهای ظالمانه، نزدیک به ۱۵ میلیارد دلار در پنج ماه نخست امسال برای واردات کشور تأمین ارز کرده‌ایم.

جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹
دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و اقتصادی کشور مشکل واردات کالاهای گروه چهار به مناطق آزاد هفته آینده رفع می‌شود

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و اقتصادی کشور گفت: مشکل واردات کالاهای گروه چهار از هفته آتی رفع و با تعیین سهمیه و سقف برای هر منطقه، واردات ۸۵۰ قلم کالا ممکن می‌شود.

پنج شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۹
کاهش نقش بازار آزاد در تامین ارز مورد نیاز واردات

در پی سیاست‌های ارزی دولت و بانک مرکزی، افزایش عرضه ارز صادراتی و تحکیم جایگاه سامانه نیما، از اهمیت بازار آزاد در معاملات کاسته شده و تاثیر نوسانات این بازار در تامین ارز مورد نیاز واردات به کمترین میزان خود رسیده است.

چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹
معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد: فروش ۴.۲ میلیارد دلار ارز صادراتی در نیما طی ۴ ماه

از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا پایان تیرماه در سامانه نیما رقمی معادل ۴ میلیارد و ۲۴۰ میلیون یورو ارز حاصل از صادرات به فروش رسیده و ۲ میلیارد و ۷۱۱ میلیون یورو خرید برای واردات انجام شده است.

چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل: واردات تلفن همراه بالای ۳۰۰ یورو ممنوع شد

سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل گفت: واردات گوشی با ارزش بالای ٣٠٠ یورو ممنوع شده که این نوع کالا تنها ۱۰ تا ١٥ درصد نیاز کشور را شامل می‌شود.

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
بانک مرکزی اعلام کرد: تأمین ارز واردات به رقم ۶.۲ میلیارد یورو رسید

بر اساس گزارش های دریافتی از سامانه نیما، از ابتدای سال جاری تا روز گذشته حدود ۶.۲ میلیارد یورو برای واردات انواع کالاها تأمین ارز شده است.

دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹
علی صالح آبادی تاکید کرد: لزوم تامین ارز مورد نیاز واردات از محل بازگشت ارز صادرات

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران تاکید کرد: اگر ارز حاصل از صادرات غیرنفتی به کشور بازگردد ما هیچ مشکلی در زمینه تامین ارز برای واردات نداریم؛ البته برخی صادرکنندگان معتقدند که تعرفه های گمرکی بیش از ارزش صادرات ما است که به نظرم این مباحث هم باید حل و فصل شود و هرچه سریعتر این ارزها به کشور بازگردد.

چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹
رییس کل بانک مرکزی: دیگر در تامین ارز برای واردات گشاده‌دستی نمی‌کنیم

رییس کل بانک مرکزی گفت: دیگر مثل گذشته در تامین ارز برای بخش‌های مختلف از جمله واردات گشاده دستی نمی‌کنیم و آن را فقط برای تامین مواد اولیه، دارو و کالاهای اساسی اختصاص می‌دهیم.

سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: صادرات ۴.۳ میلیارد دلاری در ۲ ماهه نخست ۹۹

در ۲ ماهه نخست امسال صادرات بدون نفت خام کشور به ۴.۳ میلیارد دلار رسیده که حدود ۷۰۰ میلیون دلار کمتر از مدت زمان مشابه سال ۱۳۹۸ است.

دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: ۱۰ تغییر جدید در ثبت‌سفارش واردات

بر اساس معافیت‌های جدید ثبت سفارش واردات، متقاضیان فاقد سابقه واردات تا سقف ۵۰۰ هزار دلار در حیطه سه رشته فعالیت خود، از بررسی و کنترل سابقه معاف می‌شوند.

سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
رئیس کل بانک مرکزی: تذکرات مقام معظم رهبری درباره واردات، بیانگر راهبرد درست بانک مرکزی است

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به سیاست‌های این بانک برای جلوگیری از واردات غیرضروری گفت:‌ تذکرات مقام معظم رهبری در خصوص واردات غیرضروری و نیز مقابله با قاچاق، بیانگر صحیح بودن راهبرد بانک مرکزی است.

شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
رئیس خانه معدن عنوان کرد: فرصت طلایی خرید ماشین‌آلات معدنی

رئیس خانه معدن با بیان اینکه ۲۵ درصد ارزآوری کشور در سال گذشته، به بخش معدن اختصاص داشته است، گفت: امروز ماشین‌آلات این بخش تا ۲۵ درصد کاهش قیمت داشته و اکنون بهترین فرصت برای واردات این ماشین‌آلات است؛ در حالیکه دولت ورود ماشین‌آلات با عمر بالای ۵ سال را ممنوع اعلام کرده است.

یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
نایب رئیس سابق اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران: بانک مرکزی چگونه با مدیریت تقاضای واردات، بازار ارز را مدیریت می‌کند؟

نایب رئیس سابق اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با هشدار نسبت به هدایت بی برنامه نقدینگی به سمت بازار سرمایه گفت: متاسفانه سرمایه‌گذاری در تمامی بازارهای موازی قفل شده و همه آب‌باریکه‌های ورود سرمایه به بازارها، به نهر خروشانی برای ورود به بورس هدایت و زنگ خطر تخریب را به صدا درآورده است.

یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: