2020 September 19   ,   ٢ صفر ١٤٤٢   ,    شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹     
نتایج مرتبط با کلیدواژه صادرات غیرنفتی
کشورهای عربی چه قدر از ایران کالا خریدند؟

جدیدترین آمار ارائه شده از سوی سازمان توسعه تجات نشان می‌دهد که کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، همچنان جزو اصلی‌ترین واردکنندگان کالا از ایران به شمار می‌روند.

شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹
عملکرد پنج ساله شعبه کاشان بانک توسعه صادرات به مناسبت هفته دولت اعلام شد: اعطای ۴۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به صادرکنندگان غیرنفتی کاشان تا پایان ۹۸

شعبه کاشان بانک توسعه صادرات ایران از بدو تاسیس تاکنون بالغ بر چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به تولیدکنندگان صادرات محور پرداخت کرده است.

شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد: افزایش ۲۰ میلیارد دلاری مبادلات تجاری با عراق

زادبوم، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: هم اکنون ظرفیت تجاری ما با کشور عراق ۹ میلیارد دلار در سال است که با چشم اندازی که رئیس جمهور و دولت تعریف کرده باید به ۲۰ میلیارد دلار برسد.

جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران تشریح کرد: فروش۴.۲ میلیارد یورو ارز صادراتی در نیما

عملکرد سامانه نیما نشان می‌دهد که از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا پایان تیرماه رقمی معادل ۴ میلیارد و ۲۴۰ میلیون یورو ارز حاصل از صادرات در این سامانه به فروش رسیده و تراز عرضه در این سامانه مثبت بوده است.

چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران: صدور و تمدید کارت‌های بازرگانی تا زمان رفع تعهد ممنوع است

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران طی نامه ای از تصمیمات کارگروه پایش سوءرفتار تجاری خبر داد و اعلام کرد: صدور و تمدید کارت بازرگانی برای کلیه اسامی معرفی شده کمتر از ۷۰ درصد ایفای تعهد ارزی بانک مرکزی تا زمان رفع تعهدات ممنوع است.

سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
آشنایی با اصطلاحات بازرگانی بین المللی: آشنایی با اعتبارات اسنادی (LC) و انواع آن

بانک‌ها در روش پرداخت اعتبارات اسنادی برای خدماتی که به خریدار و فروشنده ارائه می‌دهند کارمزد دریافت می‌کنند و البته تعهدی هم در قبال کالاهای تقلبی و بی کیفیت نداشته و اسناد کالاها را فقط به لحاظ تئوری و ظاهری بررسی می‌کنند در نتیجه با ارائه این خدمات و دریافت کارمزد سود خود را دریافت می‌نمایند و اگر هر کدام از طریفین کارمزد بانک را پرداخت نکنند بانک می‌تواند از کالای مبادله شده کارمزد خود را ...

سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد: مساعدت به صادرکنندگان در جهت ایفای تعهدات ارزی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، با صادرکنندگانی که به هر دلیل موفق به بازگشت ارز خود به چرخه اقتصادی کشور نشده‌اند، جلساتی برگزار می‌شود.

چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
از اول فروردین تا ۱۵ تیر ۱۳۹۹: ۳.۵ میلیارد یورو در سامانه نیما فروخته شد

بررسی عملکرد سامانه نیما نشان می‌دهد که از ابتدای فروردین امسال تا پایان روز ۱۵ تیرماه رقمی معادل ۳.۵ میلیارد یورو در این سامانه به فروش رفته است.

چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
معاون اول رئیس جمهور: دولت قصد فشار به صادرکنندگان را ندارد

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر ضرورت بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور، گفت: دولت قصد ندارد به صادرکنندگان فشار وارد کند.

چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
سرپرست وزارت صنعت خبر داد: ۴۱ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی در سال ۹۹ با وجود تحریم و کرونا

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ۶۰ درصد صادرات غیرنفتی به ۱۵ کشور همسایه انجام می‌شود، گفت: صادرات غیر نفتی امسال با وجود همه مشکلات تحریم‌ها و شیوع کرونا به ۴۱ میلیارد دلار خواهد رسید.

یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
عضو هیئت رئیسه اتاق ایران و عراق: تجار و فعالان اقتصادی بانک مرکزی را در جنگ اقتصادی تنها نگذارند

عضو هیئت رئیسه اتاق ایران و عراق با بیان اینکه بانک مرکزی از هیچ تلاشی برای بازگشت ارز حاصل از صادرات و کنترل نرخ ارز فروگذار نکرده،گفت: بانک مرکزی به تنهایی نمی‌تواند در این زمینه موفق باشد.

سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹
به گزارش اگزیم نیوز: فعالیت کشتی کانتینربر در مسیر بوشهر- کویت آغاز شد

رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر گفت: فعالیت خط کشتیرانی کانتینری در مسیر بوشهر- خرمشهر- کویت با اولویت صادرات میوه و تره‌بار آغاز شد.

یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۹
کارنامه مرزنشینان در تجارت خارجی: صادرات یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری مرزنشینی

رئیس کمیسیون تعاونی مرزنشینان اتاق تعاون ایران: ارزش صادرات تعاونی‌های مرزنشینی، پارسال یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار بوده است که سه درصد صادرات غیرنفتی کشور را شامل می‌شود.

شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹
آشنایی با مفاهیم بازرگانی: کوتاژ صادراتی چیست؟

دانستن درباره کوتاژ صادراتی نقش مهمی در اقتصاد کشورهای در حال توسعه ایفا می‌کند. این اقتصادها ممکن است فاقد سرمایه و سیستم‌های مالی برای پشتیبانی از صنایع بزرگتر باشد.

شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹
مرکز آمار ایران: نرخ تورم کالاهای صادراتی در زمستان ۹۸ کاهش یافت

تغییرات میانگین شاخص قیمت کالاهای صادراتی مبتنی بر داده­‌های دلاری در چهار فصل منتهی به زمستان ۹۸ برابر با ٥.٩ درصد بوده که در مقایسه با تورم سالانه­ پاییز ۹۸ ( ١١.٥ درصد)، ٥.٦ درصد کاهش داشته است.

یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: صادرات ۴.۳ میلیارد دلار کالا در ۲ ماهه نخست ۹۹

صادرات بدون نفت خام کشور در ۲ ماهه نخست امسال به ۴.۳ میلیارد دلار رسیده که ۴.۱ میلیارد دلار کمتر از مدت زمان مشابه سال قبل است.

شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: صادرات ۴.۳ میلیارد دلاری در ۲ ماهه نخست ۹۹

در ۲ ماهه نخست امسال صادرات بدون نفت خام کشور به ۴.۳ میلیارد دلار رسیده که حدود ۷۰۰ میلیون دلار کمتر از مدت زمان مشابه سال ۱۳۹۸ است.

دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹
وزیر اقتصاد اعلام کرد: پیش‌بینی تامین مالی ۶۱ هزار میلیارد تومانی از واگذاری دارایی‌ها

وزیر اقتصاد با بیان اینکه با وجود تحریم‌ها تجارت خارجی در سال‌های ۹۷ و ۹۸ ادامه داشته است، گفت: در بودجه سال ۹۹ حدود ۶۱ هزار میلیارد تومان تامین مالی دولت از طریق واگذاری دارایی‌ها پیش‌بینی شده است.

یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: جزئیات تجارت با همسایگان در سال ۱۳۹۸

سهم کشورهای همسایه از تجارت خارجی ایران در سال ۹۸ اعلام شد. بر اساس گزارش سازمان توسعه تجارت، ۱۵ کشور همسایه ایران سهم ارزشی ۶۰ درصدی از کل صادرات و ۳۷ درصدی از کل واردات سال ۹۸ را به خود اختصاص داده‌اند. در عین حال در مجموع، تراز تجاری ایران با این ۱۵ کشور مثبت ارزیابی شده است.

شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
اگزیم نیوز گزارش می دهد: انتظارات صادرکنندگان از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران

عضوهیات مدیره اتاق مشترک ایران و قطر با ارائه ۲ راهکار برای رفع موانع و بهره برداری صادرکنندگان از خدمات شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، گفت: برای جذب بازارهای جدید صادراتی سازمان توسعه تجارت، سازمان بنادر و کشتیرانی جمهوری اسلامی خطوط اصلی صادراتی را راه اندازی کنند.

دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: